-sidi education-spot_img
10.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

#kosova

Mbërrin edhe Presidenti serb, Rama e pret i buzëqeshur, Vuçiç serioz prononcohet serbisht për gazetarët

https://youtu.be/5T2L1sV4Nu4Kryeministri i Serbisë, Aleksandër Vuçiç sapo ka mbërritur në ambientet para stadiumit ‘Air Albania’, teksa është pritur aty nga homologu i tij shqiptar, Edi...

Xhaka dhe Shaqiri dërguan Serbinë në shtëpi/ Zvicra, skuadra e parë që prej Botërorit 1966 që…

Zvicra u bë skuadra e parë që prej Botërorit 1966 që tenton 3 apo më shumë goditje në portë që në minutën e parë...

“The Guardian” kapet keq me serbët: U treguan fashistë ndaj shqiptarëve!

“Mbështetësit e Serbisë shfaqën slogane fashiste. Ata bënë thirrje raciste ndaj shqiptarëve etnikë gjatë ndeshjes së ekipit të tyre kundër Zvicrës të premten mbrëma”.Kështu...

Haradinaj kërkon lirimin nga aktakuzat në Hagë: Kërkoni falje për sjelljen poshtëruese!

Ish-nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Nasim Haradinaj ka kërkuar lirim nga aktakuza si dhe kërkim falje nga...

VIDEO/ E turpshme, tifozët serbë sulmojë ata shqiptarë para ndeshjes Serbi – Zvicër

Përpara ndeshjes Serbi - Zvicër për Kupën e Botës në Katar, tifozët serbë janë konfliktuar me ata shqiptarë.Duket se serbëve i ka rënë në...

Flamuri dhe simbolet e Kosovës dhe Shqipërisë nuk lejohen në ndeshjen Zvicër-Serbi

Sigurimi në Doha të Katarit, nuk ka lejuar tifozët shqiptarë të futen në stadium me flamurin e Kosovës dhe Shqipërisë në ndeshjen Zvicërr –...

Ishte në përfundim të dënimit/ I burgosuri arratiset në mënyrë spektakolare në Kosovë

Autoritet në Kosovë kanë njoftuar se një I dënuar me iniciale A.H është arratisur sot nga burgu i Smrekonicës.Sipas njoftimit mungesa e të dënuarit...

Vrasja e gruas shtatzënë nga bashkëshorti në Prishtinë/ Babai i autorit thyen heshtjen!

Babai i Sokol Halilit, i cili vrau bashkëshorten e tij shtatzënë një ditë më parë në Kosovë, ka treguar se çifti nuk kanë pasur...

“U përkul në gjunjë”/ Shëtitja e fundit e Hamides para se të vritej me 2 plumba nga i shoqi!

Mediet në Kosovë kanë publikuar dëshminë e gruas, e cila shoqëroi Hamide Magashin në shëtitjen e saj të fundit, para se të vritej nga...

“Dy engjëj në qiellin e pistë”, Albin Kurti reagon për vrasjen e 35-vjeçares shtatzënë në derë të spitalit në Prishtinë!

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar lidhur me ngjarjen e rëndë të ndodhur pasditen e sotme në Prishtinë, ku një grua u vra...

Latest news

/5pyetjet.al