-sidi education-spot_img
21.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

Kurti

Takimi i fortë Kurti-Vuçiç në Bruksel zgjatet me një orë

Zyra për informim e BE-së ka raportuar se takimi mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentin të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, do të zgjas...

“S’ka dorëzim”, Mitrovica e shqetësuar, qyteti mbushet me patrulla me ngjyrat e flamurit serb

Rrugët e Mitrovicës veriore janë mbushur me mbishkrime të tipit: “S’ka dorëzim!”, “Mos u shqetësoni, ne jemi këtu – Brigada e Veriut”. Mediat kosovare...

Homazhe në varrin e ish-presidentit Rugova, Begaj takohet me Kurtin

Presidenti Bajram Begaj gjatë vizitës zyrtare në Kosovë, ka shkuar dhe varrin e ish-presidentit Ibrahim Rugova në Prishtinë ku ka kryer homazhe në nderim të...

Vuçiç: Takimi me Kurtin, ruajtja e stabilitetit dhe paqes

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha se qëllimi i vetëm i takimit të radhës në Bruksel me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, është që...

Takim për uljen e tensioneve, BE ua lë përgjegjësinë palëve

Pas më shumë se një viti, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, më 18 gusht do të takohen në...

Kurti për La Repubblica: Rrezikojmë luftë, pas Serbisë është Putini

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti në një intervistë për  "La Repubblica"  ka folur rreth dialogut mes Prishtinës dhe Beogradit dhe ndikimit të luftës në...

Kurti i drejtohet Haradinajt: Para tre vitesh kryekrimineli është pritur në zyrën tënde

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti dhe ish-kryeministri Ramush Haradinaj kanë debatuar në Kuvend për situatën në veri dhe veprimet e fundit të Qeverisë. Kurti tha...

Shtyrja e reciprocitetit, Kurti: E gjitha për shkak të dezinformimit të Serbisë

Shtyrja e zbatimit te vendimeve për reciprocitet me Serbinë u bë për shkak të fushatës së madhe të dezinformimit që Beogradi ka bërë mbi...

Pas ftesës së Borrell për takim në Bruksel, Kurti dhe Vuçiç “të gatshëm” për dialog

Shefi i politikës së Jashtme dhe të Sigurisë i  Bashkimit Evropian, Josep Borrel, ka ftuar kryeministrin e Kosovës Albin Kurti dhe presidentin e Serbisë,...

Konflikti në veri, Stoltenberg bisedon me Kurtin: Të dyja palët të ruajnë qetësinë

Jens Stoltenberg Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s ka njoftuar se ka biseduar së fundmi me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti për konfliktin me Serbinë...

Latest news

/5pyetjet.al