-sidi education-spot_img
22.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

#Ndragheta

Itali/ Arrestohen 109 anëtarë të mafias kalabreze ‘Ndrangheta’

Policia italiane arrestoi të martën 109 anëtarë të dyshuar të mafies Ndrangheta në qytetin kalabrez të Kozencës. Një koalicion i agjencive italiane të zbatimit të...

Tjetër goditje ‘Ndraghetës’, 78 të arrestuar/ Trafiku i kokainës kontrollohej nga burgu!

Policia italiane ka arrestuar 78 persona në 16 provinca të ndryshme. Mësohet se qëllimi i dy operacioneve të organizuara, ka qenë arrestimi i anëtarëve...

400 policë rrethojnë shqiptarët e “Ndrangheta”-s me miliona euro në Spanjë

400 efektivë policie shkatërruan dy banda të fuqishme që kultivonin dhe trafikonin drogë në Spanjë dhe Itali. Tre ditë më parë u krye operacioni...

Latest news

/5pyetjet.al