-sidi education-spot_img
24.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

okb

Këshilli i Sigurimit i OKB-së mbështet planin e armëpushimit mes Izraelit dhe Gazës

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara ka votuar për të mbështetur një plan armëpushimi të propozuar nga SHBA-ja mes Izraelit dhe Gazës. Propozimi...

Rezoluta për Srebrenicën, Begaj: Një përgjigje ndaj mohuesve të gjenocidit

Me anë të një postimi në rrjetin social ‘X’, Presidenti Bajram Begaj ka reaguar në lidhje me miratimin e OKB-së për rezolutën e gjenocidit...

OKB miraton rezolutën për Srebrenicën, Shehu: Një “shuplakë” edhe për Ramën

Deputeti i PD-së, Tritan Shehu ka reaguar pasi OKB ka miratuar rezolutën për gjenocidin e ndodhur në Srebrenicë. Sipas tij vendimi i sotëm është...

Bie Vuçiç, OKB miraton rezolutën për gjenocidin në Srebrenicë

Asambleja e Përgjithshme e OKB-së miratoi rezolutën që shpall 11 korrikun Ditë Ndërkombëtare të Përkujtimit të Viktimave të Gjenocidit në Srebrenicë. 84 shtete votuan për,...

Debati në OKB për rezolutën e Srebrenicës, Vuçiç: Po hapni ‘Kutinë e Pandorës’

Në OKB ka nisur debati për një propozim-rezolutë që do ta shpallte 11 korrikun Ditë Ndërkombëtare të Përkujtimit të Viktimave të Gjenocidit në Srebrenicë. Presidenti...

Forcat izraelite sulmojnë automjetin e OKB, vdes një punonjëse

OKB-ja ka konfirmuar se një nga punonjësit e saj vdiq dhe një tjetër është plagosur në Gaza, pasi automjeti në të cilin ndodheshin u...

Ambasadori i Izraelit gris kartën e OKB-së: Vendim absurd

Ambasadori i Izraelit në OKB, Gilad Erdan, grisi Kartën e Kombeve të Bashkuara, ndërsa kritikoi nga skena e Pallatit të Qelqtë qëndrimin e Asamblesë...

Shqipëria abstenoi rezolutën për anëtarësimin e Palestinës në OKB

Italia abstenoi në rezolutën e Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së që njeh Palestinën si të kualifikuar për t'u bërë anëtare e plotë e Kombeve...

Asambleja e OKB-së miraton rezolutën për anëtarësimin e Palestinës

Me 143 vota pro , 9 kundër dhe 25 abstenime nga 193 vende, Asambleja e Përgjithshme e OKB-së mbështet kërkesën palestineze për t'u bërë shtet dhe anëtar i plotë...

Dërgohet në OKB propozimi final për rezolutën për Srebrenicën

Propozimi final për rezolutën për Srebrenicën i është dërguar presidentit të Asamblesë së Përgjithshme të Kombe të Bashkuara, Dennis Francis, dhe të gjitha misioneve...

Latest news

/5pyetjet.al