-sidi education-spot_img
5.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

okb

Rrëzohet armëpushimi në Gaza, SHBA kundër, Shqipëria pro

Këshilli i Sigurimit të OKB rrëzoi propozimin e sekretarit të përgjithshëm të OKB, Antonio Guterres për një armëpushim të menjëhershëm në Gaza. Propozimi u...

Agjencia e OKB-së për motin: Vitit 2023, më i nxehti në histori

Agjencia e OKB-së për motin njoftoi të enjten se viti 2023 është viti më i nxehtë i regjistruar ndonjëherë ndërsa paralajmëron se ka shenja...

Largohet Soreca, ja kush do të jetë ambasadori i ri i BE-së në Shqipëri

Më parë ka mbajtur postin e zv/ambasadorit të Italisë në Kombet e Bashkuara, por tani Gianluca Greco pritet të jetë ambasadori i ri i...

Agjencia e OKB-së: Irani po vazhdon me pasurimin e uraniumit

Irani ka pasuruar uranium deri në 60 për qind pastërti. Ky nivel i pastërtisë është i afërt me atë që kërkohet për krijimin e...

Ministri i Jashtëm izraelit: Guterres i paaftë për të qenë shef i OKB-së

Ministri i Jashtëm i Izraelit, Eli Cohen, tha të martën se sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterres, nuk është i aftë...

Marrëveshja Shqipëri-Itali për emigrantët, agjencia e OKB-së: Nuk jemi të informuar

Agjencia e Kombeve të Bashkuara për Refugjatët (UNHCR), ka reaguar në lidhje me marrëveshjen Shqipëri-Itali për emigrantëtë. Agjencia e OKB-së në reagimin e saj thotë...

Guterres: Gaza po shndërrohet në varrezë për fëmijët

Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterres, tha më 6 nëntor se mbrojtja e civilëve “duhet të jetë parësore” në konfliktin mes...

Përdoreshin si strehimore, OKB: Dëmtohen katër shkolla në Gaza

Organizata e Kombeve të Bashkuara (OKB) tha të enjten se katër prej shkollave të saj në Gazë, të cilat po përdoren si strehimore, janë...

Raporti i OKB-së: Po rrezikohet e ardhmja e planetit

Sipas një raporti të ri të OKB-së, njerëzit po i shfrytëzojnë tejmase burimet natyrore duke rrezikuar të shkaktojnë dëme të pakthyeshme për njerëzimin dhe...

OKB: Irani po kryen ekzekutime në shkallë alarmuese

Irani po kryen ekzekutime “në një shkallë alarmuese” dhe vetëm gjatë shtatë muajve të parë të këtij viti ka vrarë të paktën 419 persona,...

Latest news

/5pyetjet.al