-sidi education-spot_img
10.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

pd

Basha: PD mbështet hetimet e SPAK ndaj krimit dhe pushtetarëve të korruptuar

Partia Demokratike e drejtuar nga Lulzim Basha, feston në Pallatin e Kongreseve, 33-vjetorin e themelimit të saj. Në fjalën e tij Basha deklaroi se mbështet...

33-vjetori i PD-së, Basha: Askush nuk mund ta bëjë pis këtë ngjarje historike

Partia Demokratike e drejtuar nga Lulzim Basha, feston në Pallatin e Kongreseve, 33-vjetorin e themelimit të saj. Basha tha në fjalën e tij se sot...

Basha feston 33-vjetorin e PD-së, i bashkohen Topi dhe Rexhep Uka

Kryetari i PD-së Lulzim Basha feston sot 33-vjetorin e themelimit të Partisë Demokratike. Nga pamjet jashtë Pallati të Kongreseve shihet që prezent ka është edhe...

Mazhoranca miratoi buxhetin për 7 minuta, Berisha: Vjedhja më e madhe në histori

Ish-kryeministri Sali Berisha në konferencën me mediat, foli për raportin e Pisa-s, por edhe për miratimin e Buxhetin 2024 nga mazhoranca ditën e sotme...

Anketimi për nxënësit shqiptarë, Berisha: Dëshmi flagrante, shkatërrim i arsimit

Duke marrë shkasë nga të dhënat e PISA-s për arsimin në Shqipëri, ish-kryeministri Sali Berisha shprehu keqardhjen për rënien dramatike të treguesve për nxënësit...

PD çon në gjykatë Kushtetuese marrëveshjen me Italinë për emigrantët

Partia Demokratike ka çuar në Gjykatën Kushtetuese marrëveshjen për emigrantët me Italinë. Në një deklaratë për shtyp, nënkryetari Kreshnik Çollaku tha se kjo marrëveshje u...

Kuvendi Kombëtar, Ivi Kaso: Berisha u rikonfirmua në krye të PD-së me 55 vota kundër

Kuvendi Kombëtar i mbledhur nga Sali Berisha nisi punimet sot në orën 11:00 në Pallatin e Kongreseve. Ish-kryeministri Sali Berisha mbërriti në ambientet e Pallatit...

Berisha mbledh sot Kuvendin Kombëtar, çfarë pritet të ndodhë…

Ditën e sotme grupi i deputetëve të ish-kryeministrit Sali Berisha do të mbledhin Kuvendin Kombëtar. Takimi do të zhvillohet në Pallatin e Kongreseve dhe do...

Sot draftkalendari i fundvitit, çfarë pritet të ndodhë në Kuvend

Sot mblidhet Konferenca e Kryetarëve në kryesinë e Kuvendit nga ku mësohet se në rendin e ditës, në mbledhjen që do të nisë në...

Sot seanca maratonë për buxhetin, Rithemelimi: Do të kemi aksionin më të fuqishëm

Ish-kryeministri Sali Berishës dhe Gazment Bardhit, kanë paralajmëruar se në vazhdën e aksionit të tyre, nuk do të lejojnë zhvillimin e seancës maratonë për...

Latest news

/5pyetjet.al