-sidi education-spot_img
15.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

rrezik

Orteku vret tre persona në Zvicër, paralajmërohet një tjetër fatkeqësi

Një ortek në resortin kryesor të skive në Zermatt në Zvicër ka vrarë tre persona dhe ka plagosur një të katërt. Era e fortë dhe...

Kina vazhdon të jetë kërcënimi kryesor për SHBA-në

Zyrtarët e lartë amerikanë e konsiderojnë luftën e Rusisë në Ukrainë një rrezik kombëtar për vetë Shtetet e Bashkuara, megjithatë ata vlerësojnë se ky...

DW: Zonat e mbrojtura në Shqipëri janë në rrezik!

Kur korrikun e vitit të kaluar motrat Ivanka dhe Tiffany Trump vizituan Shqipërinë me të rënduarit e tyre, në dy vizita të ndara nga...

A ka rrezik sigurie nga Rusia? Blinken: Po e marrim shumë seriozisht!

Antony Blinken është pyetur sot gjatë konferencës me gazetarët në Tiranë, nëse ka një kërcënim nga Rusia. Ai tha se shumë shpjet do të flasin...

Raporti i OKB-së: Po rrezikohet e ardhmja e planetit

Sipas një raporti të ri të OKB-së, njerëzit po i shfrytëzojnë tejmase burimet natyrore duke rrezikuar të shkaktojnë dëme të pakthyeshme për njerëzimin dhe...

Rrezik për përmbytje në 4 qarqe? Paralajmërimi i Mbrojtjes Civile

Agjencia Kombëtare e Mbrojtjes Civile njofton se duke filluar nga mbrëmja e sotme deri ditën e premte, sipas parashikimit të Institutit të Gjeoshkencave priten...

Rrezik për sigurinë kombëtare, Italia dëbon shqiptarin

Një shqiptar i Kosovës dhe një nga Tunizia janë dëbuar nga Italia, për shkak se konsiderohen të rrezikshëm për sigurinë kombëtare. Siç raporton agjencia italiane...

Zjarr në Manëz, nga flakët rrezikohet banesa

Mbrëmjen e sotme është regjistruar një rënie zjarri në fshatin Manëz të Bashkisë së Durrësit. Mësohet se nga përhapja e flakëve rrezikohet një banesë pranë....

Përfshihet nga flakët magazina në Tapizë, rrezikohet edhe banesa

Pasditen e sotme është përfshirë nga flakët një magazinë dhe një hangar ushqimi për blegtorinë në Tapizë të Fushë-Krujës. Nga zjarri mësohet se janë djegur...

Osmani takim me komandantin e ri të KFOR-it

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka zhvilluar një takim me gjeneralmajor Ozkan Ulutas pas marrjes së drejtimit të KFOR-it. Osmani gjatë takimit e ka uruar...

Latest news

/5pyetjet.al