-sidi education-spot_img
21.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

#sarandë

Sarandë/ Banorët i vendosin nga pakujdesia flakën pallatit

Zjarrëfikësja e Sarandës ka arritur që të shuaj zjarrin që kishte gjasa të përfshinte dhe hyrjen e një pallati. Zjarri ka rënë në bodrumin e...

Dyshohet se vrau recepsionistin në Dhërmi, makina e Shehut gjendet në Sarandë

Makina e Gerald Shehut i cili është autori i dyshuar i vrasjes së Eraldo Nevruzit i cili punonte si recepsionist më hotel "Greccia" është...

Iu gjetën disa doza kanabisi, në pranga 38-vjeçari në Sarandë

Një 38-vjeçar shqiptar është arrestuar nga Policia e Sarandës pasi u kap me disa doza kanabisi. Sipas informacioneve personi me iniciale A.SH, 38-vjeç teksa iu...

Plagoset me thikë 16-vjeçari në Sarandë, niset drejt urgjencës

Një i mitur ka shkuar sot në spitalin e Sarandës me 2 plagë thike. 16-vjeçari me iniciale P.L ka dy plagë, një në gjoks dhe...

‘Hummer’ përplas ‘smart-in’ në Sarandë, ja kush janë të plagosurit

Janë identifikuar 2 drejtuesit e mjeteve që u përfshinë në një aksident ditën e sotme në rrugën Sarandë-Delvinë. Ata janë Pëllumb Ahmeti, 28 vjeç dhe...

Restorantet e Sarandës dhe Vlorës shtrenjtojnë çmimet deri në 33%

Mosgjetja e punonjësve, një nga sfidat kryesore me të cilën vijojnë të përballen bizneset edhe në fillim të sezonit të ri turistik, ka ndikuar...

Ktheu dyqanin në pikë bastesh sportive, në pranga 52-vjeçari

Është arrestuar një 52-vjeçar në Sarandë pasi vendoste baste sportive në dyqanin e tij. Mësohet se Ilirjan Ahmeti është arrestuar për veprën penale organizimi i...

Policia arreston 2 shpërndarës droge në Sarandë, iu sekuestron edhe armë

Policia e Sarandës ka arrestuar 2 persona për goditjen e armëmbajtjes pa leje dhe lëndëve narkotike. U arrestua në flagrancë personi me iniciale Albion Selfo...

EMRI/ Apeli liron ish-drejtorin e AKSH Sarandë

Gjykata e Apelit ka liruar ditën e sotme nga qelia ish-Drejtorin e AKSH-IT Sarandë, Mariel Murati. Ai qëndroi për rreth 26 ditë nën arrest që...

Sarandë/ Pëson aksident turisti çek, dërgohet me urgjencë te Spitali i Traumës

Një aksident ka ndodhur në Sarandë ku në vendin e quajtur Ura e Gajdarit. Siç raportohet personi me iniciale M.B 36-vjeç turist çek ka qenë...

Latest news

/5pyetjet.al