-sidi education-spot_img
21.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

sERBIA

Kush po e rrezikon marrëveshjen e Brukselit mes Kosovës dhe Serbisë?

Deklarata e presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiç, më 24 mars, se “Marrëveshja e Brukselit nuk ekziston më”, është formë e kërcënimit, që po përcillet...

Refugjatët ukrainas po lënë Serbinë, nuk ndjehen të sigurt! Zhvendosen në Shqipëri

Darko Trifunoviq, profesor i Shkencave të Sigurisë në Universitetin e Beogradit, në një intervistë për televizionin serb, Kurir – televizion i afërt me Aleksandar...

Vuçiç: Marrëveshja e Brukselit nuk ekziston më

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka deklaruar se kryetarja e Gjykatës Themelore të Mitrovicës, Lilana Stevanoviq, është pezulluar me kërkesë të kryeministrit të Kosovës,...

Kurti: Putin dhe Vuçiç financojnë 10 organizata ekstremiste në Kosovë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti shprehet se Ballkani Perëndimor, Gjeorgjia dhe Ukraina janë zona të cilat rrezikohen nga Rusia. “Ballkani Perëndimor, Gjeorgjia dhe Ukraina...

Fjalët e Bill Clinton dhe bombardimi i Serbisë

Sot mbushen 23 vite nga fillimi i sulmeve ajrore të NATO-s kundër caqeve ushtarake e policore të Serbisë. Sulmet kishin filluar në orën 19:45, kur...

Vuçiç: Aksion i koordinuar i Prishtinës, Podgoricës, Sarajevës e Zagrebit

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiç, ka reaguar sërish pasi u bëri thirrje serbëve të Kosovës që më 3 prill të votojnë në Serbi. Vuçiç hodhi...

Vuçiç: Serbët e Kosovës votojnë në Serbi, na kërkuan njohjen e pavarësisë

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, tha të martën në mbrëmje se autoritetet në Prishtinë kanë kërkuar njohjen e pavarësisë së Kosovës për të mundësuar...

Zëdhënësi i Kurtit: “Serbia i konsideron zgjedhjet në territorin e Kosovës si çështje të brendshme”

Zëdhënësi i Qeverisë së Kosovës, Përparim Kryeziu ka folur për refuzimin që Kosova i ka bërë propozimit të kuintit sa i përket votimit të...

Shaip Kamberi: Shqiptarët s’u bashkuan për zgjedhjet serbe, garojnë me 2 lista

Në zgjedhjet e 3 prillit, shqiptarët në Serbi, do garojnë në kuadër të 2 listave. Kandidati për deputet nga “Koalicioni i Shqiptarëve të Luginës”, Shaip...

Gjukanoviç: Bota ruse në Ballkan ështe bota serbe

Presidenti malazez Millo Gjukanoviç vlerësoi se kriza politike në Mal të Zi, të cilës nuk i duket fundi, në fakt është produkt i prezencës...

Latest news

/5pyetjet.al