-sidi education-spot_img
31.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

Singapor

Mediat aziatike për Sarandën: Perla e fshehur

Shqipëria vijojnë të tërheqin vëmendjen e mediave dhe agjencive të ndryshme, edhe përtej Europës. “Tourist Secrets” me qendër në Singapor i ka kushtuar një artikull...

Ministri i Transportit arrestohet për korrupsion

Ministri i Transportit i Singaporit është arrestuar në një hetim të rrallë për korrupsion. Ministri i Transportit, S. Iswaran “u arrestua më 11 korrik 2023”...

Kosovës heq vizat për shtetasit e Singaporit

Qeveria e Kosovës ditën e sotme ka marrë vendim për heqjen e vizave ndaj shtetit të Singaporit. Lajmin e ka bërë të ditur Ministrja e...

Video/ Karikuesi merr flakë para nisjes së avionit në Singapor, pasagjerët i kap paniku

Dy pasagjerë në një fluturim për në Singapor u plagosën kur një karikues power bank mori flakë ndërsa avioni përgatitej për nisje. Videot që qarkullojnë...

Osmani nga vizita në Singapor: Gatishmëri për bashkëpunim

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka përshkruar vizitën e saj në Singapor. Ajo përmes një shkrimi në rrjetin social ‘Facebook’, ka thënë se ka kërkuar...

Osmani nis vizitën në Azi

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka udhëtuar për vizitë pune në Tajlandë dhe Singapor ku do të takohet me përfaqësues të lartë...

5 destinacionet më të bukura për një udhëtim vetëm

Japonia Japonia është një nga vendet më të pastra, më të sigurta, më të arsimuara dhe më të organizuara në botë. Është gjithashtu jashtëzakonisht interesante për...

Pesë qytetet më “magnetike” në botë

Pole të forta tërheqëse jo vetëm për njerëzit, por edhe për investimet dhe biznesin janë disa qytete në botë, cilësi që disa e ruajnë...

Latest news

/5pyetjet.al