-sidi education-spot_img
10.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

vdes

Kinematografia humbi një njeri të madh, vdes aktori i njohur

Ditën e hënë, ka ndërruar jetë aktori David McCallum, i njohur për rolet e tij në serialet televizive amerikane "NCIS" dhe "The Man From...

Vdes në spitalin e burgut bosi i mafias

Matteo Messina Denaro ka vdekur në moshën 61 vjeçare. Bosi i ‘Cosa Nostra’ , i arrestuar më 16 janar pas 30 vitesh në arrati,...

Ish-deputetja e mbijetuar e dhunës seksuale: Jam e gatshme të vdes për Kosovën!

Ish-deputetja e Kuvendit të Kosovës, Vasfije Krasniqi-Goodman ka reaguar pas sulmeve të sotme në veri nga grupet terroriste serbe, ku në krye të detyrës...

Vdes ish-Presidenti, problemet me shëndetin i morën jetën

Ish-Presidenti italian, Giorgio Napolitano vdiq sot në Romë. Ai ishte 98 vjeç. Ish-kreu i shtetit prej disa kohësh kishte probleme shëndetësore, të lidhura edhe...

EMRI/ U aksidentua në Pogradec, vdes turistja 33-vjeçare italiane, arrestohet shoferi

Një aksident automobilistik ka ndodhur ditën e sotme pranë Pogradecit, ku për pasojë ka ndërruar jetë një turiste italiane e cila u përplas nga...

Vdes në QSUT i dënuari me 10 vjet burg

Një i burgosur 62-vjeçar ka ndërruar jetë ditën e sotme në ambientet e QSUT, ku ishte i shtruar prej datës 31 gusht. Bëhet fjalë për...

Ndahet nga jeta në moshën 81-vjeçare aktori i njohur shqiptar

Aktori i mbi 300 roleve në teatrin "Skampa", Ilmi Belshaku, ka ndërruar jetë në moshën 81-vjeçare. Belshaku nuk ja doli të fitonte betejën me...

Vdes në moshën 95-vjeçare “udhëheqësi i frikshëm”

Mangosuthu Buthelezi, kryeministri tradicional i kombit zulu, ka vdekur në moshën 95-vjeçare. Një nga figurat kryesore të politikës së Afrikës së Jugut gjatë 50...

Zi në futbollin e femrave, vdes tragjikisht talentja 26-vjeçare

Moldavia dhe futbolli i femrave në tërësi u zhytën në zi. Ylli I kombëtares së femrave, Violeta Mitul, ka pësuar një vdekje tragjike vetëm në...

EMRI/ Tragjike, vdes në aksident 29-vjeçari shqiptar në Itali

Një aksident fatal i ka marrë jetën një 29 -vjeçari shqiptar në Itali. Sipas La Repubblica, aksidenti ndodhi në Torre Specchia, më 7 shtator. Mësohet se...

Latest news

/5pyetjet.al