18.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Sporti rus merr goditjen e radhës, ja çfarë vendimi dha gjykata

Kryesoret

Gjykata e Arbitrazhit Sportiv ka hedhur poshtë kërkesën e Federatës Ruse të Futbollit për heqjen e sanksioneve që UEFA vendosi ndaj klubeve të sportit atje.

Në këtë mënyrë gjykata i ka dhënë një tjetër goditje Rusisë, pasi kjo e fundit vazhdon akoma sulmet e saj ndaj Ukrainës.

“Vendimi i kontestuar mbetet në fuqi “, thuhet në shënimin e UEFA-s, dhe të gjitha skuadrat dhe klubet ruse mbeten të pezulluara për aq kohë sa nuk do të merret vendim tjetër.”

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit