18.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

“Kupto kur është momenti”, disa këshilla si të bësh për vete një grua

Kryesoret

Në këtë udhëzues, duam t’ju japim disa këshilla të vlefshme për të joshur një grua sa më mirë.

Këto janë metoda që kërkojnë kohë, durim dhe përpjekje për t’u zotëruar, por do të çojnë në rezultate mahnitëse kur shigjetat tuaja të godasin objektivin e duhur.

Pra, le të shohim se si të joshni një grua në disa hapa.

Përqendrohuni te mirësia

Ajo që e godet dhe e çarmatos më shumë një grua është mirësia me të cilën trajtohet.

Jini vetvetja dhe sa më natyralë

Sa herë në filma dhe seriale keni dëgjuar se për të fituar dashurinë tuaj duhet të jeni vetvetja? Epo, nuk ka më të vërtetë të shenjtë.

Natyrshmëria është çelësi për të nisur një takim në këmbën e djathtë.

Tregoni një interes tjetër përveç miqësisë

Deri tani kemi thyer akullin, por në një moment do të jetë e nevojshme të ndajmë miqësinë nga ajo që synojmë: takimet.

Të ecësh hap pas hapi është thelbësore, por kjo nuk do të thotë të mos e bësh të qartë se zona e miqve nuk është aspak një opsion për ty.

Kupto kur është momenti

Konteksti mund të mos jetë gjithmonë ai i duhuri për të kaluar nga njohuria në joshje. Natyrisht, nuk ka rregull të shkruar, por fillimi i pestë nuk është as zgjidhja më e mirë.

Në varësi të dinamikave të ndryshme të marrëdhënies, do t’ju duhet të krijoni një hapësirë për vëmendjen që tejkalon miqësinë.

Krijoni një lidhje emocionale

Përtej joshjes, savoir faire dhe karizmës, kur ke ndjenja për një grua, duhet të gjesh një lidhje emocionale me të, pa bërë shumë pyetje, por duke e qetësuar në një mënyrë empatike.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit