-sidi education-spot_img
12.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Pse e vrave gruan dhe vëllanë? Kthesa në dëshminë e burrit: Kishte ilaçin në vesh…

Kryesoret

Gjykata e shkallës së parë në Elbasan vendosi sot që të linte në burg pa afat të moshuarin që vrau gruan dhe vëllanë në Gramsh, Xhevit Sinani 80-vjeç.

Versionet në dëshminë e tij nga Gramsh në momentin e parë që u arrestua dhe deri sot kanë qenë disa. Sot mësohet se i moshuari është shprehur se nuk ka vrarë njeri. Ai u shfaq i qetë dhe i kthjellët në gjyq.

Vëllai kishte përdorur një ilaç në vesh, me pas kishte dale në oborr dhe ishte rrezuar, ishte vrarë. E mbulova vëllanë dhe ika te gruaja. Edhe gruaja ishte e vrarë” mësohet të jetë shprehur 80-vjeçari. Kur u pyet nëse ka vrarë njeri, Sinani tha; “Jo, s’kam vrarë njeri”.

Ai akuzohet për vrasjen e bashkëshortes dhe vëllait të tij pasi i sulmoi me sëpatë. Për pasojë, bashkëshortja Zeqine, rreth 74 vjeçe dhe i vëllai i autorit të dyshuar Shaqiri 73 vjeç humbën jetën.

Lihet në burg i moshuari që vrau gruan dhe vëllanë, shfaqet i qetë në gjyq!

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit