-sidi education-spot_img
5.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Talebanët po mbajnë peng 3 britanikë

Kryesoret

Tre britanikë mbahen nga talebanët në Afganistan, përfshirë Miles Routlich, i cili është i përfshirë në të ashtuquajturin “turizëm i rrezikshëm”, njoftoi sot rrjeti televiziv britanik i lajmeve Sky News.

Dy burrat e tjerë janë mjeku i bamirësisë, Kevin Cornwell, dhe një shtetas tjetër britanik që drejton një hotel në Kabul, tha Sky News, pa identifikuar personin e tretë.

“Ne po punojmë shumë për të siguruar kontakte konsullore me shtetasit britanikë të ndaluar në Afganistan dhe ne po mbështesim familjet (e tyre)”, tha një zëdhënës i Zyrës së Jashtme, Komonuelthit dhe Zhvillimit të Britanisë (FCDO) për Reuters.

Routlich ka fituar famë dhe polemika duke udhëtuar në vende të rrezikshme dhe duke postuar në internet të udhëtimeve të tij.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit