-sidi education-spot_img
34.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Putin nis hakmarrjen, bastiset zyra e Wagner në Shën Petersburg

Kryesoret

Forcat e rendit ruse kanë kryer një bastisje në zyrën e Wagner në Shën Petersburg, raporton BBC

“Zbatuesit e ligjit kanë hyrë në Qendrën PMC Wagner në rrugën Zolnaya të Shën Petersburgut,” raportoi media.

Putin del në konferencë: Tradhtarët do të shtypen, do të gjykohen e dënohen!

Dy autobusë me polici të trazirave dhe roje kombëtare kanë mbërritur në ndërtesë, raportohet se kanë hyrë së bashku me njerëz me rroba civile.

Media pretendoi se “njerëz me maska ​​dhe me pushkë” u vendosën pranë urës Blagoveshchensky të Shën Petersburgut, ku ndodhen një hotel dhe një restorant i lidhur me shefin e Wagner, Yevgeni Prigozhin.

“Jam gati të vdes”, kreu i Wagner përparon në Rusi, misioni? Të rrëzojë Putin!

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit