-sidi education-spot_img
16.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

rusia

Urgjencë në NATO! Rusia fshin kufirin detar me Estoninë

Bashkimi Europian dhe NATO kanë bërë reagime të menjëhershme këtë të premte ndaj heqjes së boave demarkuese nga kufiri lumor midis Rusisë dhe Estonisë,...

Kurti: Armatimi i Serbisë paralajmëron se do të ketë përshkallëzim

Kryeministri Albin Kurti nga Londra shprehu shqetësimin për kërcënimin e Rusisë dhe Serbisë në Kosovë, por dhe duke specifikuar rolin kritik të NATO-s dhe...

Pentagoni: Rusia lëshoi ​​një armë hapësinore në rrugën e satelitit amerikan

Pentagoi akuzoi Rusinë se ka vendosur me gjasë një armë hapësinore në të njëjtën orbitë ku ndodhet dhe një satelit i qeverisë amerikane. "Rusia lëshoi...

Lutjet e Zelenskyt: Rusia lëshoi 300 avionë, na sillni ‘Patriotët’

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelenskyy deklaroi në një intervistë për Reuters se Perëndimorët janë shumë të ngadaltë në ndihmat e tyre për Ukrainën dhe...

Kina, Rusia dhe Turqia reagojnë për vdekjen e presidentit iranian

Kina, Rusi dhe Turqia kanë reaguar së fundmi për vdekjen e ndodhur me helikopter të Presidentit Iranian Ebrahim Raisi. Shumë liderë botërorë dhe rajonalë...

Putin: Jemi gati për armëpushim gjatë Lojërave Olimpike

Vladimir Putin ka deklaruar se nga Kina Rusia është e gatshme të ndërpresë bombardimet gjatë periudhës së Lojërave Olimpike në Francë. Akuzoi se ishte...

Putin mbërrin në Kinë, DW: Kërkon mbështetje për përpjekjet e luftës në Ukrainë

Presidenti rus Vladimir Putin mbërriti në Pekin të enjten për udhëtimin e tij të parë jashtë vendit që nga rizgjedhja. Udhëtimi dy-ditor është i dyti i udhëheqësit...

Osmani: Serbia po ndihmon Rusinë të hapë një front të ri kundër Perëndimit

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka akuzuar Serbinë se po e ndihmon Rusinë, në mënyrë që, sipas saj, të shpërqendrohet vëmendja nga lufta që...

Ndryshimet në qeveri, VOA: A po përgatitet Putini për një luftë të gjatë?

Presidenti Vladimir Putin bëri ndryshime në kabinetin qeveritar të dielën duke emëruar Andrei Belousov, një ekonomist që ka mbajtur për herë të parë rolin...

Blinken mbërrin në Kiev për të treguar mbështetjen e SHBA

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, mbërriti në Kiev të martën në mëngjes në një vizitë të paparalajmëruar që synon të sigurojë ukrainasit për...

Latest news

/5pyetjet.al