-sidi education-spot_img
22.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

FOTO/ Humbi jetën në aksidentin në minierën e Martaneshit, ja kush është 29-vjeçari

Kryesoret

Një aksident i rëndë ka ndodhur mesditën e sotme në minierën e Martaneshit ku dy minatorë të cilët punonin si vagonistë u zunë poshtë nga shembja e një masivi.
Nga ky aksident kanë humbur jetën Armond Peshku, 29 vjeç ndërsa Hajdar Bala 40-vjeç është transportuar në spital për ndihmë mjekësore.
Subjekti minerar në të cilin ka ndodhur aksidenti është ‘Ylberi sh.p.k”

Grupi hetimor në drejtimin e Prokurorisë, po punon për zbardhjen dhe dokumentimin e rrethanave të kësaj ngjarjeje.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit