-sidi education-spot_img
9.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

ambasadore

Rama sjell Ferit Hoxhën nga OKB në BE

Ministria e Punëve të Jashtme propozon ndryshime në dy poste të rëndësishme ambasadorësh. Suela Janina aktualisht ambasadore në Misionin e Shqipërisë, pranë Bashkimit Evropian...

Sulmet në veri, ambasadorët e QUINT-it takim me Kurtin

Ambasadorët e pesë shteteve të QUINT-it, i SHBA-së, Mbretërisë së Bashkuara, Gjermanisë, Italisë dhe Francës kanë shkruar në zyrën e kryeministrit të Kosovës, Albin...

Nga Kosova në Kuvajt/ Presidenti dekreton ambasadorët e rinj

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj me propozim të ministrisë së Jashtme ka liruar nga detyra tetë ambasadorë; Qemal Minxhozi nga Kosova, Saimir Bala nga...

Ambasadorja shqiptare në mbyllje të detyrës: Marrëdhëniet SHBA-Shqipëri janë forcuar

Ambasadorja e Shqipërisë në Shtetet e Bashkuara, Floreta Faber, e filloi detyrën e saj në Uashington më shumë se 8 vjet më parë. Në një...

Begaj firmos shkarkimin e Ajazit dhe Qirkos, dekreton 6 ambasadorët e rinj

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj për me një shkrimi zyrtar ka firmosur shkarkimin dhe emërimin e ambasadorëve të vendeve të ndryshme. Nga detyre e ambasadorit...

Ervin Bushati në SHBA! Presidenti dekreton 5 ambasadorë të rinj (LISTA)

Presidenti i Republikës ka firmosur sot dekretimin për lirimin e pesë ambasadorëve dhe emërimin e pesë të tjerëve. Në SHBA në vendin e Floreta...

Lëvizja e papritur/ Pas Yuri Kim, largohet edhe ambasadorja e BE-së nga Shqipëria

Ambasadorja e Bashkimit Evropian në Shqipëri, Christiane Hohmann, do të largohet nga vendi ynë në përfundim të vitit të parë të punës si përfaqësuese...

A i keni bërë “detyrat e shtëpisë”, Kim: Jam prekur dhe ndryshuar nga përvoja ime në Shqipëri!

Në mbyllje të konferencës me gazetarët, ambasadorja Kim u pyet lidhur me faktin nëse gjatë shërbimit të saj në vendin tonë, a ka arritur...

Si i komentoni sulmet personale ndaj jush? Kim: Ka gjithmonë një klasë që flet me zë të lartë!

Ambasadorja Kim u pyet nga gazetarët edhe në lidhje me disa nga sulmet me të cilat ajo është përballur gjatë mandatit të saj në...

Ambasadorja e SHBA-së në NATO kërkon rinisjen e dialogut Kosovë-Serbi!

Dialogu i ndërmjetësuar nga Bashkimi Evropian është rruga e vetme përpara për Kosovën dhe Serbinë, tha ambasadorja e përhershme amerikane në NATO, Julianne Smith,...

Latest news

/5pyetjet.al