-sidi education-spot_img
15.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

debora

‘Plakat e Prillit’ shkundin vendin, Dardha mbulohet nga dëbora

Reshjet e dëborës kanë përfshirë zonat e thella malore të juglindjes së vendit. Më të dendura kanë qenë në lartësitë mbi 1400 m. Në Dardhë...

Shpalli gjendjen e jashtëzakonshme, si është situata sot në Fushë-Arrëz

Situata sot duket më e qetë në Bashkinë e Fushë-Arrëzit, e cila dje shpalli gjendjen e jashtëzakonshme për shkak të motit ekstrem. Sipas asaj që...

Bora lë të izoluar disa fshatra në Mirditë, ja si paraqitet situata

Prej mbrëmjes të së shtunës në Qarkun e Lezhës janë ndërprerë reshjet e shiut dhe të borës. Ne zonat e thella të Mirditës si...

Dëbora “sundon” vendin/ Reagon ARRSH: Situata po përmirësohet!

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka njoftuar përmes rrjeteve seociale se në aksin Bogë-Theth intensiteti i reshjeve të dëborës ka rënë, por mjetet borëpastruese po vijojnë...

Qetësohet situata në Lezhë, në Korçë vazhdon stuhia

Situata në qarkun e Lezhës paraqitet e qetë dhe raportohet se reshjet e dëborës janë ndërprerë. Aktualisht territori po përshkohet nga erëra të forta, të...

Vështirësohet lëvizja në aksin “Librazhd-Qafë Thanë”, policia shton forcat

Lëvizja e automjeteve në aksin Librazhd-Qafë Thanë tani është e mundur vetëm me zinxhirë, për shkak të reshjeve të shumta të dëborës dhe ngricave,...

Vazhdon moti i keq në vend, ja si paraqitet situata në Korçë

I gjithë qarku i Korçës është përfshirë nga reshjet e dendura të dëborës ditën e sotme duke shkaktuar jo pak probleme. Momenalisht është duke u...

Moti i keq “çon në këmbë” Policinë, kontrolle në të gjitha akset rrugore

Policia e Shtetit ka shtuar prezencën e saj në të gjitha akset rrugore në zonën e Dibrës për shkak të përkeqësimit të moti dhe...

Fotolajm/ Borëpastruesja përmbyset në mes të rrugës

Edhe mjetet borëpastruese janë duke hasur probleme si pasojë e motit të keq që ka goditur vendin ditën e sotme. Në rrugën e Kombit një...

Vendi “mbërthehet” nga moti i keq/ Peleshi: Kufizoni lëvizjet ka rrezikshmëri!

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi, ka reaguar lidhur me situatën e motit të keq në vendin tonë, gjatë ditës së sotme. Përmes një njoftimi në...

Latest news

/5pyetjet.al