-sidi education-spot_img
14.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

debore

Parku Kombëtarë i Qafë Shtamës zbardhet nga dëbora

Reshje dëbore janë regjistruar dhe në Parkun Kombëtar të Qafë Shtamës ditën e sotme, ku trashësia ka arritur deri në 10 cm. Nuk raportohet për...

Cikloni, shi dhe dëborë! Çfarë ndodh sot mbi Shqipëri? (Parashikimi i motit)

Ditën e sotme vendi ynë parashikohet të ndikohet nga kushte atmosferike të paqëndrueshme falë ndikimit të qarkullimit ciklonar, periferisë së presionit atmosferik të ulët...

Dimër në pranverë, dëborë në Theth

Në Qarkun e Shkodrës temperaturat janë ulur ndjeshëm. Në lartësinë mbi 1000 metra mbi nivelin e detit, Bogë, Theth, Qafë Thore ka pasur reshje...

Java e re nis me shi, breshër, rrufe dhe dëborë (Zonat me rrezik)

Për javën që presim Shërbimi Meteorologjik Ushtarak parashikon që vendi ynë pritet të jetë nën ndikimin e kushteve atmosferike të paqëndrueshme si pasojë e...

E premtja vjen me shi, erë dhe dëborë(Zonat ku do të bjerë)

Ditën e Premte vendi ynë do të ndikohet nga kushte atmosferike relativisht të paqëndrueshme. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh e vranësirash në orët e...

Rikthehet dëbora në vend, ARRSH apel shoferëve

Reshjet e dëborës janë rikthyer gjatë natës dhe mëngjesin e sotëm në vend. Autoriteti Rrugor Shqiptar ka reaguar në lidhje me situatën duke bërë...

Po vjen dëbora! Përmbyset gjithçka, si do të jetë moti? “Luftë’ dhe ‘përplasje…”

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak parashikon që këtë javë vendi ynë do të ndikohet nga një “luftë” dhe “përplasje” e qarkullimit anticiklonar me masa ajrore të...

Turisti nxirret nga Boga me këmbën e thyer

Policia ka arritur të gjejë grupin prej disa personash që mbetën të bllokuar në pikën turistike të Bogës pas mesnate. Disa prej personave janë dërguar...

“Do të ndryshojë…”! Parashikimi, çfarë surprizash do të jetë moti në Shkurt?

Janari do të mbyllet me diell dhe me temperatura të ulëta, ndërsa Shkurti do të nisë më i ngrohtë dhe me kthjellime, të paktën...

Dëbora pushoi, vjen njoftimi i ARRSH-së, ku janë rrugët me probleme?

Autoriteti Rrugor Shqiptar njofton se dëbora ka pushuar dhe se të gjitha rrugët kombëtare janë hapur, por në akset rurale vazhdon që të ketë...

Latest news

/5pyetjet.al