-sidi education-spot_img
26.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

debore

E bllokoi orteku, Rama: E hapëm rrugën Qafë Thore–Theth

Kryeministri Edi Rama mbrëmjen e sotme njoftoi se rruga Thorë – Theth, që ishte bllokuar nga orteku, është hapur.   “Pas punës së vazhdueshme, pavarësisht...

Shqipëria pushtohet nga dëbora, ARRSH: Rrugët ku duhet të bëni shumë kujdes

Një pjesë e territorit në veri, verilindje dhe juglindje është përfshirë gjatë natës nga reshjet e dëborës që kanë shkaktuar probleme në disa akse....

Elbasani përfshihet nga reshje shiu dhe dëbore, në cilat akse duhet të qarkullohet me zinxhirë

Qarku Elbasan që  prej mbrëmjes së një dite më parë është përfshirë nga reshje shiu e dëbore. Nga raportimet e strukturave të Emergjencave Civile në...

Cikloni po vjen nga deti! Qytetet që do të ketë furtunë dhe dëborë

Tirana dhe e gjithë ultësira perëndimore janë përfshirë mbrëmjen e sotme nga moti i keq me reshje të dendura shiu. Furtuna pritet që të...

Dëborë dhe ngrica, ARRSH: Rrugët ku duhet të bëni kujdes

Mbrëmjen e djeshme dhe mëngjesin e sotëm një pjesë e madhe e territorit të vendit është mbuluar nga reshjet e dëborës duke shkaktuar probleme...

Ftohtë dhe rrebesh, zonat ku sot do të ketë reshje shiu

Mbi territorin shqiptar sot pritet kalimi i një fronti të ftohtë atmosferikë shoqëruar me masa ajrore të lagështa dhe të paqëndrueshme. Moti parashikohet fillimisht...

I ftohti polar largohet nga Shqipëria

Pas tre ditëve acar, vala e të ftohtit gradualisht do të fillojë të largohet nga vendi ynë duke bërë që temperaturat e ajrit të...

Nesër dita më e ftohtë në Shqipëri

Nesër parashikohet të jetë dita më e ftohtë e këtij acari që ka pushtuar Shqipërinë, ku temperaturat në zonat malore do të shkojnë deri...

Rruga e Arbrit në dorë të Zotit, e mbyllur prej 24 orësh

Rruga e Arbrit, një prej arterieve kryesore të lëvizjes në vend vijon që të jetë e bllokuar prej 24 orësh për shkak të dëborës...

Dëbora “pushton” Shqipërinë, apeli për shoferët: 4 këshillat nëse kaloni te Rruga e Kombit

I gjithë vendi ynë është përfshirë nga një mot i keq me reshje shiu dhe dëbore, që në ditët në vijim pritet që të...

Latest news

/5pyetjet.al