-sidi education-spot_img
8.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

dënim

‘Do të vras politikanët’! E spiunoi vëllai, 6 vite burg lezhjanit me anti-plumb

Gjykata e Lezhës ka dënuar me 6 vite burg Antonio Lekën, i cili na muajin janar të vitit 2023 u kap me arsenal armesh...

Tufat me euro ‘i morën më qafë’, kërkohet burg për Alda Klosin, pastruesen dhe djalin

Prokuroria e Tiranës kërkon 6 vite burg për sanitaren e Alda Klosit, Rozeta Dobi, të cilës në banesë iu gjetën gati 500 mijë euro,...

20 vite burg “kokës” shqiptare që trafikonte kokainë me avionë

Agim Cerma, narkotrafikanti me origjinë shqiptare, i cili u arrestua në Kolumbi në korrik të vitit 2023, është dënuar me 20 vjet burg nga...

SPAK kopsit letrat dhe dërgon për gjykim avokatin Arjan Cengu, ja për çfarë akuzohet

SPAK ka mbyllur hetimet për avokatin Arjan Cengu, i  cili akuzohet se ndikoi në lirimin e një të burgosuri dhe ka dërguar çështjen për...

Burg ish-ministrit/ Avokati e sqaron te “5Pyetjet.al”: E vërteta e “53 milionëshit”

Gjykata Themelore në Prishtinë pak ditë më parë dënoi ish-ministrin e Infrastrukturës, Pal Lekaj me 3.8 vite burg për rastin e ndarjes së 53...

16 viktima, 39 vjet burgim për aksidentin me autobus më 2019

Gjykata Penale e Shkupit ka dënuar të enjten me 39 vjet burgim, gjashtë personat e akuzuar për një aksident me autobus më 2019 në...

Nikolla reagon për vdekjen e 41-vjeçares: Dënim maksimal për shkaktarët, të merren masa

Kryeparlamentarja Lindita Nikolla, ka shpërndarë në rrjetet sociale reagimin e saj në lidhje me vetëvrasjen e nënës së 4 fëmijëve në Durrës pas bullizimit...

“Na ka tradhtuar!” Adoleshenti dënohet me 4 vite burg

Një adoleshent rus është dënuar me katër vjet burgim nën akuzat për tradhti. Ai është viktima më e fundit e luftës së Kremlinit ndaj...

“Vesh triko dhe gjuan…”! “Zoti i drogës” dhe “xhelati” drejt “kalbjes” në burg

Prokuroria e Romës ka kërkuar dënimin me 21 vite burg në gjyqin që për trafikantin shqiptar të drogës Elvis Demçe, i cili e shpalli...

Ndihmoi “baronin” e drogës, ish-shefi i policisë rekurs në Gjykatën e Lartë

Ish-shefi i komisariatit të Kurbinit Dritan Metaj ka bërë rekurs në Gjykatën e Lartë, për vendimin e dhënë nga Apeli i GJKKO. Metaj kërkon zbutjen...

Latest news

/5pyetjet.al