-sidi education-spot_img
5.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

deputet

Deputeti suedez: Liridonën do ta kujtojmë me ngrohtësi

Deputeti në parlamentin suedez, Magnus Jakobsson, ka vizituar lokalin “Lejos Cafe” që është hapur për Liridona Ademajn. Jakobsson theksoi se Liridonën do ta kujtojnë me...

Nuk ndalën dot futjen e tymueseve në Kuvend, pezullohen 4 punonjës të Gardës

Pas përjashtimit me 10 ditë për 3 deputetë të opozitës, mësohet se janë pezulluar edhe 4 punonjës të Gardës, pasi dyshohet se nuk përmbushën...

Kaosi në Parlament, përjashtohen me 10 ditë 3 deputetë të opozitës

Mazhoranca ka përjashtuar me 10 ditë nga Parlamenti tre deputetë të opozitës, përkatësisht Elda Hoti, Saimir Korreshi dhe Lindita Metaliaj. Vendimi vjen pas seancës plenare...

Tymuese dhe karrige të përmbysura në Kuvend, PS kërkon përjashtimin e 3 deputetëve demokratë

Një ditë pas tensioneve në seancën parlamentare, ku deputetë të PD nuk lejuan zhvillimin normal të punimeve, grupi parlamentar i PS ka kërkuar marrjen...

“Të pres fytin…”! Çollaku del në deklaratë pasi Dash Sula e godit: Turp! Nuk më tremb

Deputeti i PD-së, Kreshnik Çollaku vetëm pak minuta pas incidentit me kolegun demokrat Dash Sula doli në një deklaratë për mediat ku njoftoi se...

Zjarri në në Elbasan, deputeti i PD: Situata alarmante! Qeveria ka probleme të tjera…

Deputeti i Partisë Demokratike, Lefter Gështenja ka reaguar në rrjetet sociale, mbi situatën me të cilën është përfshirë pika e grumbullimit të skrapit në...

Pengohet nisja e konferencës së kryetarëve, deputetët e PD bllokojnë hyrjen

Deputetët e “foltores” vazhdojnë misionin e tyre për të penguar çdo aktivitet që zhvillohet në godinën e Kuvendit. [youtube https://www.youtube.com/watch?v=-yB3ngM7yps?si=g-KnbyqRRabRY3sV] Sot në orën 10:00 ishte parashikuar...

Nallbati tentoi ta godiste, Sinaj: Nuk e pati me mua, por me kartën e votimit

Deputeti socialist Vullnet Sinaj në një reagim jashtë kryesisë së kuvendit, Sinaj tha se vetë personalisht nuk do të bënte ndonjë denoncim për Nallbatin...

Kush është deputeti serb, që dënoi vrasjen e policit të Kosovës?

Djordje Miketiç, deputeti serb i partisë “Zajedno”, në një intervistë për Euronews Albania dënoi vrasjen e policit Afrim Bunjaku nga një sulm i terroristëve...

Mbyllja e basteve sportive, Agalliu në “5 Pyetjet”: Përfitoi vetëm industria e informalitetit!

Deputeti i Partisë Demokratike, Arbi Agalliu, duke folur në studion e “5 Pyetjet” nga Ilir Babaramo, u shpreh se, të vetmit që përfituan nga...

Latest news

/5pyetjet.al