-sidi education-spot_img
25.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

#Erion Veliaj

Këlliçi ftesë qytetarëve të protestojnë para bashkisë: SPAK i ka të gjitha provat

Anëtari i Kryesisë së PD, Belind Këlliçi në një dalje mediatike i ka bërë sërish thirrje SPAK që të hetojë kryebashkiakun e Tiranës, Erion...

Shkollat dixhitale të Piramida, Veliaj: Synojmë 20 mijë nxënës

Shkollat digjitalë te Piramida e Tiranës synojnë që t’u japin mësim 20 mijë fëmijëve në vit. Kështu deklaroi kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion...

Berisha: Ju ftoj të vazhdojmë betejën kundër Veliajt, kudo që ta shihni gjuajeni me domate ose pështyjeni në surrat

Ish-kryeministri Sali Berisha gjatë fjalimit të mbajtur sot ka folur për protestën që u zhvillua para bashkisë duke thënë se kjo betejë duhet vazhduar. Pjesë...

SPAK hetim për pasurinë e Erion Veliajt dhe familjarëve të tij

SYRI ka siguruar në mënyrë ekskluzive kërkesën që prokurori i SPAK, Ols Dado i ka drejtuar të gjitha bankave të nivelit të dytë në...

Nesër protesta para bashkisë, ja masat e sigurisë dhe rrugët e bllokuara

Policia ka publikuar planin e masave që do të ketë nesër për protestën e thirrur nga opozita para bashkisë. Njoftohet se pas orës 09:30 do...

Berisha: Erion Veliaj jashtë nga bashkia, koha të vendosim

Ish-kryeministri Sali Berisha gjatë tubimit të sotëm ka hedhur sërish akuza ndaj kryebashkiakut Erion Veliaj. Pjesë nga fjalimi i Berishës: A është parlament ky, a është...

Rama tregon mesazhin që i dha Veliajt pas daljes nga SPAK

Kryeministri Edi Rama zbulon për herë të parë në emisionin Opinion në Tv Klan mesazhin që i dha kryebashkiakut të Tiranës Erion Veliaj, pasi...

Berisha thirrje për protestë: Beteja kundër Veliajt e shenjtë

Gjatë fjalimit në tubimin qytetar Salu Berisha bëri dhe njëherë thirrje që të martën qyettarët të dalin sërish në protestë kundër Erion Veliajt. Ai madje...

Protesta/ Këlliçi: Veliaj hajduti më i madh, firmosa kallëzimin në SPAK për të

Anëtari i Kryesisë së partisë Demokratike Belind Këlliçi është shprehu gjatë protestës së sotme se Erion Veliaj është hajduti më i madh që ka...

Teliti: Rama nuk e mbron më Veliajn falë protestës

Nënkryetari i këshillit bashkiak të Tiranës Dorian Teliti gjatë fjalës së tij në protestën para bashkisë së Tiranës tha se falë protestës është arritur...

Latest news

/5pyetjet.al