-sidi education-spot_img
31.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

eurodeputet

Heshtje dhe ngërç, çfarë ndodh tani që Beleri u zgjodh Eurodeputet?

Kryebashkiaku i zgjedhur i Himarës, Fredi Beleri, i cili ndodhet në burg në Shqipëri i dënuar për korrupsion në zgjedhje, u zgjodh të dielën...

Fredi Beleri u zgjodh eurodeputet, Rama: Nuk kam asnjë koment, për fat të keq…

Kryeministri Edi Rama nuk pranoi të komentonte zgjedhjen e Fredi Belerit si deputeti i Parlamentit Evropian. Nga Prishtina, ku ai mbajti një konferencë me...

VOA: Beleri zgjidhet eurodeputet i Greqisë, ndërsa pret në burg vendimin e Apelit në Shqipëri

Kryetari i zgjedhur i bashkisë së Himarës Fredi Beleri është në mesin e fituesve nga lista e kandidatëve për eurodeputet, të Partisë “Demokracia e...

Spahiu: KQZ duhet të shpallë urgjentisht zgjedhjet e parakohshme në Himarë

Kreshnik Spahiu ka reaguar pasi Fredi Beleri edhe pse ndodhet pas hekurave në burgun e Fierit, ku vuan dënimin e drejtësisë shqiptare për shitblerje...

Beleri: Rama s’ka oreks për negociata, në shtator dal nga burgu

Dje dha dorëheqjen kryetarja e komanduar e bashkisë Himarë, Blerina Bala. Sot kryetari i zgjedhur i bashkisë së Himarës, Fredi Beleri nga burgu deklaron...

Pirro Dhima tregon historinë e pazakontë nga fëmijëria: Bashkë me vëllanë…

Ish-kampioni i botës, Pirro Dhima ka ndarë një histori të pazakontë nga fëmijëria e tij. Në një intervistë për “Mad Tv”, ai ka zbuluar se...

Një shqiptar kandidat për eurodeputet në PE, mbështetet nga ish-ministrja italiane

Sot në Romë, Muharrem Salihu, kandidat për eurodeputet në Parlamentin Evropian, ishte së bashku me mikeshën e tij Emma Bonino një kampione e kahershme...

Grekët ‘kujtohen’ për Belerin: E kaluara e ‘harruar’ e Fredit me kallash në kufi

Fredi Beleri është kandidat për eurodeputet i partisë “Demokracia e Re” që drejtohet nga kryeministri Mitsotakis. E ndërsa deri tani e përdorën për sulm...

‘I duhen 200 mijë vota’/ Mediat greke: Beleri në burg, do nxjerri djalin në fushatë?

Në mediat greke vendimi i Mitsotakis për të pasur Belerin si kandidat për eurodeputet i partisë së tij, vazhdon të jetë në qendër të...

Associated Press: Një politikan i dënuar në Shqipëri, kandidat për eurodeputet në Greqi

Përfshirja e Fredi Belerit në listën për eurodeputet nga kryeministrit grek, Mitsotakis, nuk po qëndron vetëm në raportin Shqipëri-Greqi, por po tërheq dhe vëmendjen...

Latest news

/5pyetjet.al