-sidi education-spot_img
8.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

fbi

Dumani: DEA dhe FBI janë atashuar pranë SPAK

Kreu Prokurorisë së Posaçme Kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit Altin Dumani deklaroi në Këshillin e Lartë të Prokurorisë se agjencitë prestigjioze amerikane DEA...

Dosja McGonigal, Beci: SPAK duhet të flasë dhe të hetojë rolin e tij në Shqipëri

Drejtuesi i SPAK-ut, Altin Dumani pak ditë më parë nga Shkodra deklaroi se po hetohet për dosjen “McGonigal” ku Gazment Bardhi ka denoncuar kryeministrin...

Ish-agjenti i FBI-së Charles McGoningal i varur nga seksi, ish e dashura: Kërkonte 5 herë në ditë

Në një intervistë për Daily Mail, Allison Guerriero, ish-partnerje e ish-agjentit të FBI-së, Charles McGoningal, ka rrëfyer disa histori për marrëdhënien e tyre dhe...

“Zëri i Amerikës”: Lexuam dokumentin, Nezaj pika e lidhjes mes Ramës dhe McGonigalit

Në Tiranë, Agron Nezaj, një prej personave kyç në çështjen e ngritur në Shtetet e Bashkuara ndaj ish zyrtarit të lartë të FBI-së, Charles...

FBI-ja heton ‘incidentet’ ndaj gjykatësve që morën vendimin kundër Trump

Policia tha të martën se po heton kërcënimet ndaj gjyqtarëve të Gjykatës së Lartë të Kolorados dhe po ofron mbrojtje shtesë rreth shtëpive të...

Shpërthen makina në SHBA, dy të vdekur, FBI: Sulm terrorist

Një automjet shpërtheu këtë të mërkurë në një urë që lidh SHBA-në me Kanadanë pranë Ujëvarës së Niagarës. FBI po e trajton incidentin me mundësinë...

FBI: Sulmi i Hamasit do të frymëzojë kërcënimin më të madh terrorist që nga ISIS

Sulmi i Hamasit ndaj Izraelit do të frymëzojë kërcënimin më të madh terrorist kundër Shteteve të Bashkuara që nga formimi i Shtetit Islamik gati...

Prokurorët e SPAK-ut po marrin “leksione” nga DEA dhe FBI, kush e ka radhën për t’u arrestuar?

Drejtuesi i SPAK-ut, Altin Dumani së bashku me disa nga prokurorët ndodhet në një vizitë në Uashington për t’u takuar me zyrtarë të lartë...

Shqipëria kërkon ndihmë nga DEA për të goditur “kokat” shqiptare në Amerikën Latine

Foto ilustruese Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit ndodhet në SHBA, ku pas takimit të zhvilluar ditën e djeshme, me Ndihmës Sekretarin e Shtetit...

U shpall fajtor, sa vite burg rrezikon ish-zyrtari i FBI, Charles McGonigal?

Ish-zyrtari i lartë i FBI, Charles McGonigal, rrezikon të dënohet me 20 vite burg, nëse shpallet fajtor për të gjitha akuzat. Sipas gazetares së CNN,...

Latest news

/5pyetjet.al