-sidi education-spot_img
12.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

Gjykata e Posaçme

Shtyhet gjyqi i Berishës, avokati: Kemi vendimin, si u dënua Gjoka në Greqi

Shtyhet gjyqi për Sali Berishën. Avokati Genci Gjokutaj i ka kërkuar sot gjyqtares Irena Gjoka për të disatën herë që të heqë dorë nga...

Digjen afatet, Gjykata e Posaçme liron nga burgu 32 trafikantë

Gjykata e Posaçme ka liruar sot duke ndryshuar masën e sigurisë nga arrest me burg në arrest shtëpie për 32 persona, për të cilët...

Lirohet nga qelia avokati i arrestuar për korrupsion

Gjykata e Posaçme ka liruar nga qelia duke e çuar në arrest shtëpiak avokatin e Korçës, Arben Lena, i cili u arrestua për korrupsion. Lena...

Grupi i Berishës: Të pezullohet gjyqtarja Irena Gjoka

Grupi i Rithemelimit drejtuar nga Sali Berisha ka kërkuar pezullimin nga detyra të gjyqtares që ka në dorë çështjen e ish-kryeministrit, Irena GJoka, pasi...

Merret e pandehur ish-kryebashkiakja socialiste

Gjykata e Posaçme ka marrë të pandehur ish-kryetaren e bashkisë së Libohovës, Luiza Mandi për veprën penale të shpërdorimit të detyrës. Konkretisht gjithçka nisi...

Apeli mbyll derën, drejtorët e Veliajt ngelin në qeli

Gjykata e Posaçme e Apelit ka rrëzuar kërkesat për liri të drejtorëve dhe ish-drejtorëve të Erion Veliajt. Redi Molla, Taulant Tushe dhe Mariglen Qato...

Arrestohen edhe tre shokë të baronit Gëzim Çela

Tre persona të tjerë janë arrestuar për operacionin “Flakë në det” zhvilluar verën e vitit të kaluar në kuadër të goditjes së një grupi...

Gjykata vendos: Burg përjetë Laert Haxhiut

Gjykata e Posaçme dënon me burgim të përjetshëm Laert Haxhiun. Ai akuzohet për masakrën e Lushnjës në shtator të 2017, ku humbën jetën Jurgen Hoxha...

Gjykata urdhër SPAK-ut: Jepini dosjen Beqajt!

Gjykata e Posaçme i kërkon SPAK-ut që t’u vendosë në dispozicion ish-ministrit Ilir Beqja dhe të pandehurve të tjerë aktet e dosjes hetimore, por...

Vangjush Dako shkon i qeshur në gjyq

I qeshur është shfaqur ditën e sotme ish-kryetari i bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako në seancën e gjyqit paraprak që do të vendoset nëse...

Latest news

/5pyetjet.al