-sidi education-spot_img
12.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

gjykatë

FOTO/ I rrethuar dhe i veshur me antiplumb, Azgan Mërnica del para gjykatës

Nën masa të rrepta sigurie dhe i veshur me antiplumb, Azgan Mërnica, vrasësi i efektivit të Shqiponjave doli sot para gjykatës së Fierit. Ati do...

Besi dhe Xhensila në divorc, çështja shkon në gjykatë

Bes Kallaku dhe Xhensila Myrtezaj thuhet se janë në proces divorci. Lajmi është bërë publik nga burime për Dritare.net ditën e sotme. Thuhet se çështja...

Flet dëshmitari që pa ngjarjen me sy: Si vdiq qytetari në gjykatën e Tiranës

Një qytetar ndërroi jetë mëngjesin e kësaj të premteje brenda ambienteve të Gjykatës së Lartë, aty ku shkoi për tu interesuar për një gjyq. Një...

FBI-ja heton ‘incidentet’ ndaj gjykatësve që morën vendimin kundër Trump

Policia tha të martën se po heton kërcënimet ndaj gjyqtarëve të Gjykatës së Lartë të Kolorados dhe po ofron mbrojtje shtesë rreth shtëpive të...

Ndihmoi “baronin” e drogës, ish-shefi i policisë rekurs në Gjykatën e Lartë

Ish-shefi i komisariatit të Kurbinit Dritan Metaj ka bërë rekurs në Gjykatën e Lartë, për vendimin e dhënë nga Apeli i GJKKO. Metaj kërkon zbutjen...

Tërmet në futboll, Gjykata Europiane i jep të drejtë Superligës

Erdhi dita e gjykimit dhe rezultoi një tërmet për futbollin. Gjykata e Drejtësisë së Bashkimit Europian ka vendosur në favor të Superligës, e cila...

Vrasja në burgun e Peqinit, Majcaj dhe 12 zyrtarët dalin sot para gjykatës

Gjykata e Elbasanit do të zhvillojë sot seancën për caktimin e masave të sigurisë ndaj të dënuarit përjetë Sokol Mjacaj, drejtorit të burgut të...

EMRI/ Tentoi t’i ikte policisë, arrestohet 38-vjeçari në kërkim ndërkombëtar

Policia e Durrësit ka arrestuar 38-vjeçarin Adem Dervishi, i cili rezulton të ishte në kërkim ndërkombëtar. Ai kishte tentuar t’iu ikte forcave operacionale, dhe shërbimeve...

Vranë elektricistin e fermës së kanabisit, dy shqiptarët akuza njeri-tjetrit për…

Të dyshuarit shqiptarë vazhdojnë të akuzojnë njëri-tjetrin për vrasjen e Festim Kalajt në një plantacion kanabisi në Belgjikë. Dy të akuzuarit shqiptarë, Erjon Hotaj 33-vjec...

PD çon në gjykatë Kushtetuese marrëveshjen me Italinë për emigrantët

Partia Demokratike ka çuar në Gjykatën Kushtetuese marrëveshjen për emigrantët me Italinë. Në një deklaratë për shtyp, nënkryetari Kreshnik Çollaku tha se kjo marrëveshje u...

Latest news

/5pyetjet.al