-sidi education-spot_img
26.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

#grevë

Gazetarët serbë në grevë urie, kërkojnë më shumë para nga shteti!

“Katar 2022” përfundimisht mund të quhet “Botërori i surprizave”. Pas përfundimit të ndeshjeve të grupit D është zbuluar dhe një ekip tjetër, i cili...

Pedagogët të vendosur: Në grevë urie, sapo të marrim garanci për jetën!

Pedagogët në Shqipëri nuk kanë hyrë në grevë urie, siç kishin paralajmëruar, por thanë se janë të gatshëm ta marrin këtë vendim, nëse marrin...

Trazira në burgun grek, shqiptarët bëjnë grevë

Trazira të shumta janë raportuar bë burgun grek të Domokut. Forca të shumta policia kanë në vendngjarje dhe po përpiqen të fusin në qeli...

Protesta e pedagogëve, Berisha: Përgatituni për grevë që do shkundë shtetin

Kreu i PD-së, Sali Berisha ka reaguar për protestën e pedagogëve. Ai është shprehur se janë në mbështetje të plotë të tyre dhe ka...

Dialogu me Kurtin, sindikalistët kërkojnë ndihmë nga politikanët

Përfaqësuesit e sindikatave të punëtorëve që janë në grevë thanë se po bëjnë përpjekje që të nisin dialogun me Qeverinë e Kosovës. Në mënyrë...

Greva e sindikalistëve, Kurti: Jemi punëtorë jo pronarë, paguhemi për atë që bëjmë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar ashpër ndaj kërkesës së sindikalistëve që janë në grevë. "Nuk mund të paguhesh për një punë që...

“S’ka ndërprerje greve,” sindikalistët: Shkolla s’do të nisë pa u plotësuar kushtet

Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës, ka ftuar Qeverinë e Kosovës që të reflektojë lidhur me realizimin e kërkesave të tyre. Në grevë janë...

Sindikata: Po përgatitemi për grevë në të gjitha gjykatat dhe prokuroritë në Kosovë

Sindikata e Pavarur e Judikaturës së Kosovës (SPJK) ka paralajmëruar grevë. Këtë e ka konfirmuar kryetari i SPJK-së, Bahri Jashari. “SPJK është duke bërë përgatitjet...

Latest news

/5pyetjet.al