-sidi education-spot_img
29.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

Helikopteri

Pamjet/ Helikopteri i ‘vdekjes’ ku udhëtonte presidenti i Iranit i ndarë në copa

Janë bërë publike pamjet nga vendi ku humbi jetën tragjikisht presidenti i Iranit Ebrahim Raisi, ministri i Jashtëm, Hossein Amir-Abdollahian dhe personat e tjerë në...

Rrëzimi i helikopterit ku ishte presidenti i Iranit, media izraelite: Ka vdekur

TV izraelit Channel 12 ka raportuar një përditësim në lidhje me ngjarjen. “Nuk është ende e qartë se çfarë ndodhi me helikopterin e presidentit iranian,...

Rrëzohet helikopteri në Meksikë, humbasin jetën 3 persona

Tre persona kanë mbetur të vdekur pasi një helikopter u rrëzua në Coyoacan të Meksikës. “Popullsia nuk është në rrezik, e as shtëpitë për rreth”,...

Rrëzohet helikopteri në Zvicër, raportohet për 3 persona të vdekur

Një helikopter u rrëzua në Alpet Pennine Zvicerane të martën në mëngjes, në pjesën e sipërme të Val de Bagnes të kantonit Valais. Sipas...

Dy “bisha” BlackHawk “nisen” drejt Shqipërisë

Shqipëria do të “blindohet” me dy helikopterë amerikanë BlackHawk në fund të muajit janar. Ministria e Mbrojtjes njofton se ky është ‘një investim i...

Rrethohet Shkodra nga toka dhe ajri! Ngrihet helikopteri, RENEA lëshohet “rrufe”

Ministri i Brendshëm Taulant Balla njofton se Policia e Shtetit ka përfunduar një operacion tepër të vështirë nga toka dhe ajri në disa zona...

100 trupa dhe helikopteri betejë me flakët në malin e Shpiragut

Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi deklaron se 10 vatra zjarri janë shuar në të gjithë territorin e vendit gjatë 24 orëve të fundit. 100...

VIDEO/ Momenti fatal i rrëzimit të helikopterit të Ushtrisë amerikane, vdesin dy pilotët!

Një helikopter i ushtrisë amerikane Black Hawk u rrëzua ditën e djeshme në shtetin e Alabama ( në jug ), duke vrarë dy personat...

Samiti i BE-së, helikopteri i ushtrisë ngrihet në patrullim

Ndër masat e marra për Samiti e BE-së që mbahet ditën e nesërme në Tiranë, forcat e armatosura kanë ngritur në patrullim helikopter. Për të...

Prag tragjedie, helikopteri i ushtrisë shqiptare bën ulje emergjente në stadium

Një helikopter i ushtrisë shqiptare është detyruar të bëjë ulje të detyruar në stadiumin e Librazhdit këtë të hënë. Mësohet se shkak është bërë një...

Latest news

/5pyetjet.al