-sidi education-spot_img
10.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

hetime

Nga shefat e policisë tek ‘kokat’ e krimit, mbyllen hetimet për dosjen ‘Metamorfoza’

SPAK ka mbyllur hetimet për personat e arrestuar në lidhje me dosjen ‘Metamorfoza’, ku të përfshirë janë drejtues të lartë të policisë, biznesmenë si...

Zjarri në QSUT/ Sekuestrohet dosja e tenderit, rihetohet çështja

Prokuroria e Tiranës mëngjesin e sotëm ka sekuestruar dosjen e tenderit për ndërtimin e Urgjencës e Qendrën Spitalore ‘Nënë Tereza'. Sipas informacioneve të deri më...

U shiste tritol subjekteve minerare, e pëson keq 30-vjeçari nga Bulqiza

Kanë nisur hetimet  ndaj një 30-vjeçari banues në Bulqizë, pasi siç raporton policia i riu tregëtonte lëndë plasëse. Ai pasi  magazinonte në depon e tij,...

SPAK thirri Berishën dhe dhëndrin, avokatët: Shtyjeni, kemi punë të tjera

Sali Berisha dhe Jamarbër Malltezi janë njoftuar nga SPAK se do të merren në pyetje si persona nën hetim lidhur me çështjen “Partizani”. Specifikisht në...

Beqaj futet në SPAK, policia e gjobit

Ish-ministri i Shëndetësisë, Ilir Beqaj edhe ditën e sotme është paraqitur në SPAK për t’u marrë në pyetje. Në ambientet e prokurorisë Beqaj shoqërohet nga...

VOA: Viti 2023 nën shenjën e SPAK-ut

Në Shqipëri, Prokuroria dhe Gjykata e Posaçme u vunë në qendër të vëmendjes gjatë vitit 2023. Një numër i madh politikanësh, funksionarësh apo ish...

Emrat/ SPAK u kontrolloi banesat, zbulohen personat e dyshuar si lidhje të Ilir Beqajt

SPAK ka zhvilluar së fundmi kontrolle në banesat e disa personave, përveç ish-ministrit Ilir Beqaj, lidhur me hetimet që po zhvillohen nga Prokuroria e...

Zjarri në qendrën tregtare në Lushnje, Prokuroria nis hetimet

Prokuroria e Fierit ka njoftuar sot se lidhur me zjarrin në Qendrën tregtare ‘Metropol Center’, ka regjistruar procedimin penal për veprën penale “Shkatërrimi pronës...

Hetime për parregullsi në regjistrimin e popullsisë në Mal të Zi

Prokuroria malazeze njoftoi se ka nisur një hetim pasi Autoriteti i Statistikave të Malit të Zi, (Monstat) konfirmoi se 16 nga regjistruesit e tij...

Hetimet e SPAK për Inceneratorin e Tiranës, Rama: Jam kryeministër, jo llogaritar

Kryeministri Edi Rama në konferencë me gazetarët u pyet për hetimet e SPAK për inceneratorin e Tiranës. Ai theksoi se është një çështje që...

Latest news

/5pyetjet.al