-sidi education-spot_img
24.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

Inter

‘Scudetto’ festohet me fitore, Interi fillon ‘paradën’ e kampionëve në Milano

Javën e kaluar Interi u shpall matematikisht kampion i Italisë në derbin ndaj Milanit. Ditën e sotme festa titull vazhdoi në mënyrën më të...

Titulli i parë në karrierë, Asllani: Nuk ka më bukur se të fitosh ‘Scudetton’ në derbi

Titulli i parë në karrierë dhe një ëndërr e bërë realitet. Kristjan Asllani është shpallur Kampion i Italisë me Interin këtë sezon, i finalizuar...

Interi me një ‘Scudetto’ për librat e historisë, lojtarët dhe tifozët ndezin qytetin (VIDEO)

Një ‘Scudetto’ që do mbahet mend gjatë në historinë e futbollit, madje tashmë është pjesë e librave të historisë. Milano sot sërish është e ndarë...

FA Cup, El Clasico dhe Derbi i Milanos ‘ndezin’ botën e futbollit!

Me gjysmëfinalet e FA Cup, El Clasico dhe derbin e Milanos, mund të thuhet se do të jetë një fundjavë e madhe për botën...

Goli i muajt tek Interi mban firmën e Asllanit

Goli i parë me ekipin nuk harrohet kurr dhe ai i Kristjan Asllanit ndaj Genoas ka një peshë më të madhepasi është votuar si...

Shkatërroi vilën luksoze në Brazil, Arturo Vidal përfundon në gjyq

Në muajin janar, Arturo Vidal u transferua nga Flamengo te Colo-Colo, me kilenin që dëshironte që vitet e mbetura të karrierës t’i shpenzonte me...

Drama e penalltive dhe ofendimi që Sanchez mori nga Griezmann

Një dramë e vërtetë rezultoi përballja midis Atletiko Madridit dhe Interit, ku pas penalltive buzëqeshën spanjollët dhe midis tyre spikati Antoine Griezmann. Francezi ishte i...

Interi jeton ‘makth’ në Metropolitano, italianet ‘përshëndesin’ Championsin

Të shumtë ishin ata që e menduan të sigurt kualifikimin e Interit përballë Atletiko Madrid dhe në fund ngeli thjesht një mendim. Spanjollët rezervuan...

VIDEO/ Sancho ‘magjistar’, Atletiko dhe Inter ende ‘dhëmb për dhëmb’

Një përballje e cila nisi me vrull të lartë ajo mes Borusia Dortmund dhe PSV, në këtë mbrëmje magjike Championsit, dhe magji dhuroi pikërisht...

VIDEO/ Asllani i punon rreng Pavardit

Gjithnjë e më shumë po përflitet Kristjan Allani në Itali, si nga tifozët e Interi ashtu dhe nga mediat të cilat shpesh herë kanë...

Latest news

/5pyetjet.al