-sidi education-spot_img
5.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

itali

Dy tragjedi brenda vitit, nëna e Altin Hotit: Kam humbur 3 fëmijë

Ura e tragjedisë është shndërruar në një altar me lule dhe drita, një vend i dhimbshëm pelegrinazhi ku mbizotërojnë lotët e përqafimet për humbjen...

Kristian Shpendi nuk ndalet, vjen goli i nëntë në kampionat

Kristian Shpendi po frekuenton vazhdimisht golin në Serinë C italiane. Talenti shqiptar gjeti sërisht rrjetën me fanellën e Cesenës, ai shënoi golin e dytë për...

Itali/Spitali përfshihet nga flakët, vdesin 4 pacientë, evakuohen 200 të tjerë, mes tyre dhe fëmijë

Katër persona kanë humbur jetën si pasojë e një zjarri të madh që shpërtheu gjatë natës në spitalin San Giovanni në Tivoli pak kilometra...

Tre të vdekur/ Vëllai i njërit prej të rinjve humbi jetën në të njëjtin vend 6 muaj më parë

Një aksident tragjik ka ndodhur në Portogruaro, në provincën e Venecias pak pas mesnate. Dalja nga rruga u mori jetën 3 të rinjve, 2...

Tre të rinj vdiqën! VIDEO-Momenti kur nxirret makina nga lumi

Mediat italiane publikojnë pamje të vendit se ku ndodhi aksidenti tragjik që vdiqën tre të rinj, mes tyre dy shqiptarë. Polumbarët kanë nxjerrë nga...

Si ra “BMW”-ja në lumë! E premtja e zezë që u mori jetën në lule të rinisë të rinjve

E premte e zezë. Tre të rinj vdiqën në aksident në Venecia, Itali. Dy nga viktimat janë shqiptarë dhe një vajzë italiane. Makina ku...

Sekuestrohen 2 kg kokainë dhe mijëra euro, dy shqiptarë në pranga në Itali

Në Itali janë arrestuar dy shqiptarë si dhe u janë sekuestruar rreth 2 kilogramë kokainë dhe rreth 4 mijë euro. Nga kontrolli i policisë rreth...

Tre shqiptarë zhdëpin në dajak biznesmenin italian: Duam lekët tona!

Tre shqiptarë janë arrestuar nga policia italiane pasi akuzohen për dhunë dhe kërcënime, shkruan Ansa. Të tre, u identifikuan pas ankesës së një kontraktori ndërtimi nga...

Në 2 javë grabitën 17 shtëpi, kapen “skifterat” shqiptarë në Milano

Katër shqiptarë janë kapur në Milano nga policia italiane, pasi dyshohen për vjedhjen e 17 shtëpive. Siç raportojnë mediat italiane, policia ka ruajtur grabitjen e...

Dëgjoi një zhurmë dhe doli jashtë, makina përplas për vdekje shqiptarin

Një shqiptar vdiq tragjikisht dje në Itali. Një zhurmë nga furgoni me të cilin udhëtonte i kushtoi jetën. Sipas mediave italiane, viktima është një...

Latest news

/5pyetjet.al