-sidi education-spot_img
15.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

#Italia

Rama njofton takimin e radhës me emigrantët, ja në cilën orë do të mbahet

Kryeministri Edi Rama do të mbajë ditën e nesërme një takim me emigrantët shqiptarë nga Italia. Përmes një mesazhi në ‘Facebook’ Rama ka kujtuar se...

Megaoepracioi i SPAK/ Arrestohet në Itali Ilia Ndoka

Nga megaoperacioni i SPAK ku ka pasur 50 urdhër arreste së fundi është arrestuar edhe Ilia Ndoka. Ndoka është arrestuar në shtetin italian. Ai akuzohet për...

‘Çmendet’ moti në këtë vend, pema bie mbi kabllot e tramvajt, bllokohet transporti

Italia e Veriut është përfshirë nga moti i keq ditët e fundit pasi reshjet e dendura kanë sjell përmbytje. Si pasojë e këtij moti ekstrem...

Të akuzuar nga Italia për trafikim droge, në kërkim 4 shqiptarë

Policia e Shtetit në bashkëpunim me policinë italiane janë përfshirë në një operacion. Janë shpallur në kërkim M. B., 34 vjeç, banues në Tiranë dhe...

Operacion anti-drogë me Italinë dhe Gjermaninë, në pranga 3 shqiptarë

Një operacion i përbashkët policor në Shqipëri, Itali dhe Gjermani është zhvilluar për kapjen e një organizate kriminale për trafik kombëtar droge. Raportohet se 3...

Humb jetën në një aksident DJ shqiptar në Itali

Një rreper shqiptar me origjinë nga Kosova aka humbur jetën në një aksident rrugor në Itali. Viktima, me emrin Isa.Q., ishte duke lëvizur me mbi...

Iu gjet drogë në shtëpi, arrestohet i riu në Itali

Një i ri shqiptar është vendosur në pranga nga carabinierët.I riu u arrestua pasi në banesën e tij u gjet më shumë se 1.5...

Ra nga skela në Itali, ndërron jetë 43-vjeçari nga Kosova

Një shqiptar i Kosovës ka humbur jetën në një aksident në vendin e punës në një kantier në Olbia të Sardenjës në Itali. Siç raporton...

Itali/ Shqiptari filloi punën e re, bie nga 7 metra lartësi dhe vdes

Një shqiptar ka ndërruar jetë ditën e sotme në mënyrë tragjike ditën e sotme në Bareggio, në Milano pasi ka lënë nga një lartësi...

Tragjike! Aksidenti i merr jetën 32-vjeçarit shqiptar, ishte babai i 2 fëmijëve të vegjël

Një aksident tragjik ka ndodhur në Itali në zonën e Mosciano-s ku për pasojë ka humbur jetën një 32-vjeçar shqiptar. Viktima quhet Eduart Hoxha dhe...

Latest news

/5pyetjet.al