-sidi education-spot_img
23.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

Ivica Daçiç

Ministri serb: SHBA-ja urdhëroi Kurtin të formojë Asociacionin

Ministri i Punëve të Jashtme i Serbisë, Ivica Daçiç, tha se Shtetet e Bashkuara të Amerikës e kanë porositur kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti,...

Ministri serb paralajmëron tensione në rajon

Ministri i Punëve të Jashtme i Serbisë, Ivica Daçiç, tha se “aktet e njëanshme” të autoriteteve të Kosovës rrezikojnë ta destabilizojnë rajonin dhe u...

Marrëveshja e Ohrit, Kosova dhe Serbia në qendër të debatit në Këshillin e Sigurimit të OKB-së

Thirrjet për zbatimin e marrëveshjes për normalizimin e marrëdhënieve Kosovë – Serbi dhe akuzat e ndërsjella të përfaqësuesve të të dyja palëve për mospërmbushje...

Gërvalla: Daçiç është kriminel lufte dhe duhet të dalë para drejtësisë

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, në seancën e sotme të Këshillit të Sigurimit të OKB-së kërkoi që kryediplomati serb, Ivica...

Takimi në Bruksel, Daçiç: Formimi i Asociacionit, arritja më e madhe që nga 1999

Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiç ka folur për medie serbe pas përfundimit të takimit në mes të kryeministrit të Kosovës,...

Asosacioni, Daçiç vizitë në SHBA pritet të takojë Escobarin

Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiç do zhvillojë një vizitë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ku dhe do të takohet...

Ministri serb: Ankaraja do t’i theksojë Kosovës të respektojë të gjitha marrëveshjet

Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiç tha se presidenti i Turqisë, Rexhep Tayip Erdogan në takimin e sotëm i ka premtuar...

Serbia “tradhton” Rusinë? Daçiç nuk përjashton sanksionet ndaj Rusisë

Ministri i Jashtëm serb Ivica Daçiç ka lënë të kuptohet për të parën herë se Beogradi mund të ndryshojë kursin e ndjekur deri tani,...

Masakra e Reçakut, mistri serb: Kosova vazhdon ta keqpërdorë ngjarjen

Ministri i jashtëm serb Ivica Daçiç, thotë se nuk ka të dhëna shtesë për urdhërat e lëshuara nga prokuroria. Kosova shpalli për 18 serbë,...

Daçiç e thekson sërish: S’e njohim Kosovën, nuk ka rinegociatë për Asociacionin

Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiç, ka thënë të mërkurën se lidershipi serb nuk do të ndryshojë qëndrim për njohjen e...

Latest news

/5pyetjet.al