-sidi education-spot_img
18.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

#joe biden

Biden me plan të ri masash mbi emigracionin, çfarë përfshihet

Presidenti Joe Biden pritet të shpallë të martën një masë të re gjithëpërfshirëse që do të mbrojë nga dëbimi dhjetëra mijëra njerëz të martuar...

Djali i presidentit të SHBA, Hunter Biden shpallet fajtor për 3 akuza

Djali i Joe Biden është shpallur fajtor për blerje të paligjshme të një arme pasi kishte fshehur përdorimin e drogës. Hunter Biden, 54 vjeç, u...

Biden nis vizitën e tij në Francë, shikon të kaluarën dhe të ardhmen e konflikteve globale

Presidenti i SHBA Joe Biden zbarkoi të mërkurën në Francë për të shënuar 80-vjetorin e pushtimit të Normandisë – dhe planifikon të përdorë rastin...

Biden do të shkojë për herë të parë në një vizitë zyrtare në Francë

 Zyra e presidentit francez Emmanuel Macron tha të enjten se presidenti i SHBA Joe Biden do të bëjë vizitën e tij të parë shtetërore në Francë javën e...

‘Mos harroni Shqipërinë’/ Meta intervistë për ‘Fox News’ paralajmëron Biden për Rusinë

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka dhënë një intervistë për median amerikane Fox News. Meta duket se i ka çuar një mesazh presidentit...

Lufta në Gaza, Biden do të ndalojë disa furnizime me armë

Presidenti Joe Biden ka paralajmëruar Izraelin se SHBA do të ndalojë furnizimin me disa armë nëse nis një operacion të madh tokësor në qytetin...

VOA: Donald Trump dhe Joe Biden me qasje të ndryshme ndaj ekonomisë

Ekonomia amerikane është një faktor kryesor në zgjedhjet për Shtëpinë e Bardhë, pasi presidenti luan një rol kyç në hartimin dhe përcaktimin e politikave...

Biden: Netanyahu po bën një gabim të madh me Gazën

Presidenti i SHBA Joe Biden ka thënë se beson se kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu po bën një "gabim" në trajtimin e tij të Gazës. "Unë...

Zgjedhjet në SHBA/ Trump ‘lidh’ Bidenin në kamionçinë

Donald Trump tërhoqi kritika të shtunën për një video në platformën e tij “Truth Social” që shfaqte një imazh të Presidentit Joe Biden “të...

Joe Biden dhe Donald Trump pa rivalë në votimet e ‘Super të Martës’

Joe Biden dhe paraardhësi i tij Donald Trump dominuan votimet paraprake të Super të Martës, të gjitha, por duke forcuar një revansh të nëntorit. Biden...

Latest news

/5pyetjet.al