-sidi education-spot_img
29.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

juventus

Zyrtare! Juventusi emëron pasuesin e Allegrit, zgjedhje befasuese

Juventusi ka konfirmuar zyrtarisht emërimin e Paolo Monteros si trajner të përkohshëm, pas shkarkimit të Massimiliano Allegrit të premten pas finales së të Kupës...

‘T’i këpus veshët të thyej hundën’/ Çmendet Allegri, nerva dhe kërcënime ndaj gazetarit

Triumfi në Kupën e Italisë për të 15-tën herë e bën pak më të hidhur sezonin për Juventusin, por jo për Massimiliano Allegrin, i...

Juventus fiton Kupën e Italisë

Juventusi fiton për herë të 15-të në histori Kupën e Italisë. “Zonja e Vjetër” mposhti 1-0 Atalantën në finalen e zhvilluar në “Olimpico”, duke...

Derbi mes Torinos dhe Juventusit mbyllet pa fitues

Derbi i qytetit mes Torinos dhe Juventusit është mbyllur pa gola dhe pa fitues me dy ekipet që ndajnë pikët. Një pjesë e parë e...

Spektakël në ‘Artemio Franchi’, Milani thyen Fiorentinën dhe kalon Juventusin në renditje

Milani vazhdoi serinë e fitoreve prej katër ndeshjes duke triumfuar dhe në Firence mbrëmjen e sotme. Një sfidë e cila mes shumë emocioneve u vulos...

Lazio fiton në ‘frymën e fundit’, zona Champions në rrezik për ‘Zonjën e Vjetër’

Një fitore në frymën e fundit ishte ajo e Lazios përballë Juventusit mbrëmjen e sotme. Në një sfidë ku emocionet munguan gjatë 90-minutave, gjithçka u...

Spektakël në ‘Maradona’, ‘Zonja e vjetër shkërmoqet’ përballë Napolit

Pritej një ndeshje ‘thrille’ dhe ashtu rezultoi përballja mes Napolit dhe Juventusit në Maradona. Një rivalitet i urryer midis dy skuadrave që këtë herë...

Bologna përmbys Atalantën dhe shkëputet në zonën Champions

Bologna arriti një fitore me përmbysje në shifrat 1-2 në Bergamo përballë Atalantës. Një përballje me rëndësi për top-katërshen në Serie A ku bergamaskët realizuan...

Pogba i thotë lamtumirë futbollit? Pezullimi për doping rritet në 4 vite

Tashmë ka ardhur konfirmimi! Poul Pogba është dënuar me 4 vite përjashtim nga futbolli pasi rezultoi se ka përdorur doping në fillim të sezonit...

Verona fut në “krizë” Juventusin, kreu i Serie A tashmë shihet me dylbi

Verona i dhuroi një tjetër "mal" për të ngjitur Juventus, të cilët nuk shkuan më larg se një barazim 2-2. Verona kaloi e para në...

Latest news

/5pyetjet.al