-sidi education-spot_img
6.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

kalori

Keni konsumuar dy copa picë? Ja sa minuta vrap duket për t’i djegur totalisht ato kalori

Nëse keni konsumuar dy copa picë siç duket duhet të vraponi 33 minuta me ritëm të rregullt (rreth 8km/h) për t’i djegur ato kalori...

Akullore për t’u freskuar, e keni ditur gabim, ja çfarë ndodh në organizëm

Është një lëvizje që shumica prej nesh e bëjmë në ditët e nxehta: hamë një akullore për t'u freskuar. Megjithatë, pak e dinë se kjo...

Tre pyetje që mund të ndryshojnë marrëdhënien tuaj me ushqimin

Marrëdhënia jonë me ushqimin ndryshon shpeshherë. Ndonjëherë na ndodh të numërojmë edhe kaloritë kur hamë, por sa e drejtë është kjo? Cilat janë mesazhet që...

6 zakonet e njerëzve që humbasin peshë shumë shpejt

6 zakonet e njerëzve që humbin peshë jashtëzakonisht shpejt: 1. Ndërgjegjësimi i kalorive Njerëzit që humbin peshë dhe e mbajnë atë larg, janë shumë të vetëdijshëm...

Latest news

/5pyetjet.al