-sidi education-spot_img
29.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

Klgj

Drejtësia e re/ Llagami: Kemi gjyqtarë më pak se 60% e kapacitetit

Kryetarja e Këshillit të Lartë Gjyqësor, Naureda Llagami deklaroi sot se po punohet me 60% më pak të gjyqtarëve për shkak të mungesa që...

Anëtarët e rinj të KLP dhe KLGJ, SHBA kundër shortit: Duhet përzgjedhje reale

Ambasada e SHBA deklaron se po ndjek nga afër procesin e sotëm të nënkomisionit parlamentar për përzgjedhjen e anëtarëve nga radhët e avokatëve në...

I vendosën tritol në banesë, KLGJ vendos sot për mbrojtjen e gjyqtarit Tonin Sterakj

Këshilli i Lartë Gjyqësor pritet të mblidhet ditën e sotme për të marrë vendimin për mbrojtjen e gjyqtarit të Shkodrës, Tonin Sterkaj. Këtij të...

Avokati i Popullit shpall renditjen, 22 kandidatë për 4 vende në KLGJ e KLP

Avokati i Popullit ka dorëzuar në Kuvend raportin me renditjen e kandidatëve nga avokatia dhe shoqëria civile për 6 vende vakante në Këshillin e...

DOKUMENTI/ Gjyqtarja: Më kërcënoi prokurori

Gjyqtarja Arnisa Këlliçi, e cila është vendosur nën mbrojtje nga Garda me urdhër të KLGJ-së pas denoncimit që mori pak ditë më parë, ka...

Noka: Kryetari i Gjykatës së Lartë me shall pioneri në festën e socialistëve

Deputeti i PD-së, Flamur Noka denoncoi sot se kryetari i Gjykatës së Lartë, Sokol Sadushi ka thyer Kodin Etik të KLGJ-së pasi është shfaqur...

“Keni dy fëmijë, si mund të rroni ju, e jo ata”! Garda merr në mbrojtje gjyqtaren

Komisioni për mbrojtjen e magjistratëve miraton kërkesën e gjyqtares Arnisa Këlliçi për mbrojtje të posaçme nga garda e republikës për një afat kohor 3...

“Mendo fëmijët”! Kërcënohet me jetë gjyqtarja, kërkohet mbrojtje nga KLGJ

Gjyqtarja e Gjykatës së Shkallës së Parë në Tiranë, Anisa Këlliçi, tregon se ka marrë një letër në të cilën kërcënohet me jetë, ajo...

Qeveria miraton 1 miliardshin e parë për gjyqtarët e prokurorët

Kjo shumë është më pak se gjysma e shumës totale të përllogaritur nga ministria e Financave dhe shkon vetëm për 4 institucione të drejtësisë,...

Berisha shkarkon dhe emëron Irena Gjokën brenda 6 muajve

Sali Berisha, prej javësh ka ngritur akuza ndaj gjyqtares Irena Gjoka e cila konfirmoi masën e sigurisë detyrim paraqitje dhe ndalimin jashtë vendi. Berisha...

Latest news

/5pyetjet.al