-sidi education-spot_img
10.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

Kombetarja

FOTO/ Kjo është “foleja” ku do të relaksohet kombëtarja kuqezi

Federata Shqiptare e Futbollit njofton se ka përzgjedhur kampin bazë ku do të stacionohet Kombëtarja shqiptare gjatë ditëve të qëndrimit në Gjermani për finalet...

Shqipëria në grupin e “ferrit” përballë Spanjës, Italisë dhe Kroacisë

Më keq nuk kishte ku të shkonte. Grup ferri. Shqipëria në “Euro 2024” që do të luhet vitin tjetër në Gjermani do të luajë përballë...

“Bomba” e shortit/ Shqipëria përballë Italisë në “Euro2024”

Më keq nuk kishte ku të shkonte. Grup ferri. Shqipëria në “Euro 2024” që do të luhet vitin tjetër në Gjermani do të luajë...

Shorti/ Shqipëria mëson rivalët që do të ketë përballë në “Euro2024”

Më keq nuk kishte ku të shkonte. Grup ferri. Shqipëria në “Euro 2024” që do të luhet vitin tjetër në Gjermani do të luajë...

Wesley Sneijder: Shqipëria do të jetë surpriza e madhe e Europianit

Pas pak në orën 18:00, Kombëtarja do të mësojë dhe kundërshtarët në “Euro 2024”. Wesley Sneijder me anë të një video, të shpërndarë në...

Erdhi dita e shortit, Shqipëria gati të njohë rivalët në Europian

Shqipëria do të mësojë sot se me cilat Kombëtare do të përballet në fazën e grupeve të Euro 2024. Shorti do të hidhet në Hamburg...

“Dreka, darka dhe mikpritje”! Silvinjo: Tani dua ta dërgoj Shqipërinë në Botëror

Trajneri i kombëtares, Silvinjo shprehet se objektivi i tij është ta dërgojë Shqipërinë në Botëror pas “Euro 2024”. “Në vërshëllimin e fundit të gjyqtarit kundër...

Cikalleshi gol dhe spektakël

Sulmuesi shqiptar Sokol Cikalleshi ishte protagonist në Turqi në ndeshjen Konyaspor-Kasimpasa në fitoren e pastër 2-0. Gol dhe asist. 33-vjeçari shfrytëzoi një pasim të...

“Po si ore nuk na bëre një gol”! Rama mes yjeve të kombëtares, batuta dhe ngacmime

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një podcast me futbollistët e Kombëtares pas ndeshjes ndaj Ishujve Faroe që u mbyll pa gola dhe kualifikimit të...

U pezullua për shkak të shiut, ndeshja e Kombëtares U-21 luhet më 7 qershor

Ndeshja midis Shqipërisë U-21 dhe Malit të Zi U-21, e vlefshme për kualifikueset e Euro U-21, është ndërprerë në minutën e 27-të për shkak...

Latest news

/5pyetjet.al