-sidi education-spot_img
24.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

kontrolle

Pas vrasjes së Gentjan Bejtjas policia kryen kontrolle në Fushë Krujë

Pas vrasjes së Gentian Bejtjas, Policia e Fushë Krujës dhe FNSH kanë zbritur në terren për të ushtruar kontrolle. Në të gjitha akset nacionale...

Policia rrethon Vlorën! Futen në ‘skaner’ makinat luksoze

Efektivë të policisë së Vlorës si dhe forcat e ndërhyrjes së shpejtë kontrolle në rrethrrotullimin e Skelës përgjatë mbrëmjes të kësaj të shtune. Në fokus...

Shtohen kontrollet në veri të Kosovës, zyrtarët e lartë vizitojnë nga afër kufirin me Serbinë

Krerë të policisë së Kosovës dhe ministra të qeverisë kanë vizituar sot zonën kufitare në Bërnjak, Jasonevik dhe atë të liqenit të Ujmanit në...

Emrat/ SPAK u kontrolloi banesat, zbulohen personat e dyshuar si lidhje të Ilir Beqajt

SPAK ka zhvilluar së fundmi kontrolle në banesat e disa personave, përveç ish-ministrit Ilir Beqaj, lidhur me hetimet që po zhvillohen nga Prokuroria e...

Qeveria: Grup kontrolli për ujërave ndotës në subjektet turistike

Ministrja e Turizmit, Mirela Kumbaro njoftoi sot taks forcën e re ku të gjitha subjektet turistike do përmirësojnë strukturën e ujërave ndotëse. “Qeveria ka vendosur...

Kujdes! Zbulohet qumësht i pasigurt

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit gjatë kontrolleve njofton se ka zbuluar një rast ku qumështi tregtohej si i freskët, por në fakt rezultoi se ishte...

Ushqime të skaduara në Lezhë dhe Gjirokastër

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka konstatuar ushqime të skaduara gjatë kontrolleve në Gjirokastër dhe Lezhë. Subjektet janë gjobitur me masë 300 mijë lekë secila. “Siguria...

Sillnin për “gishti” gjithë drogën në Belgjikë, banda shqiptare del para drejtësisë

Hetimet ppr një grup kriminal solli nxjerrjen në dritë të banda të tjera të cilët lëviznin tonelata të tëra kokaine në Belgjikë. Hetimet e viti...

EMRI/ Me doza kokaine në xhep, arrestohet 19-vjeçari në Berat

Policia e Beratit ka vënë në pranga 19-vjeçari, Haxhi Vrapi iu gjetën doza të shumta kokaine. Ky arrestim ka ardhur pas kontrolleve të shumta të...

Policia “blindon” Shkodrën, kontroll automjeteve të dyshimta…

Policia në Shkodër po kryen kontrolle mbrëmjen e sotme ndaj mjeteve të dyshimta që lëvizin persona me precedentë penale apo persona të shpallur në...

Latest news

/5pyetjet.al