-sidi education-spot_img
9.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

kreu

Zgjedhjet në Kukës, Celibashi: Procesi shkoi mirë, numërim pa ndërprerje!

Kreu i KQZ, Ilirjan Celibashi ka reaguar për zgjedhjet në Kukës. Sipas KQZ, gjithsej ishin  74 qendra votimi për garën e parakohshme mes Albert...

A e falsifikoi Prigozhin vdekjen e tij? Disa teori konspirative po bëjnë “lëmsh” rrjetin

Teori konspirative po qarkullojnë rreth vdekjes së mundshme të liderit famëkeq mercenar të Wagner, Yevgeny Prigozhin, pasi një aeroplan u rrëzua mbi territorin rus...

A ishte Prigozhin në avionin e rrëzuar? Moska zyrtare “shuan” kureshtjen e spekulantëve

Tanimë nuk ka më asnjë dyshim se Prigozhin ka ndërruar jetë. Trupi i pajetë liderit dhe themeluesit të grupit Wagner, Yevgeny Prigozhin u identifikua...

Vdiq pasi avioni i tij u rrëzua në Moskë, zbulohet mesazhi i fundit i Prigozhin

“Ne punojmë. Temperatura 50 gradë dhe. Si na pëlqen neve… Fjalët e fundit të shefit të Wagner nga Afrika, ku ai kishte qenë që nga kryengritja kundër...

Zbulohet se kush ishte në avionin që u rrëzua dhe dogji të gjallë Prigozhinin

Në aeroplanin që u rrëzua në Moskë ku mediat raportojnë se ka vdekur kreu i mercenarëve, po udhëtonte edhe krahu i djathtë i Wagner...

U përplas pranë Moskës, dalin pamjet e avionit në flakë, ku Prigozhin u dogj i gjallë

Kreu i ushtrisë mercenare Yevgeny Prigozhin ka humbur jetën ditën e sotme pasi avioni në të cilin udhëtonte është përplasur pranë Moskës. https://5pyetjet.al/2023/08/23/rrezohet-avioni-vdes-kreu-i-wagner-dhe-9-persona-te-tjere/ Ministria ruse e...

Basha vijon fushatën për kreun e PD: Përballja brenda partisë duhet të marrë fund!

Lulzim Basha ka vijuar sot në Tiranë takimet në kuadër të fushatës për kreun e ri të Partisë Demokratike, proces që do të mbyllet...

Kreu i ri i PD, Basha nis fushatën nga Kruja: S’ka vend në organet vendimmarrëse të partisë për non gratat!

Kandidati për të drejtuar Partinë Demokratike Lulzim Basha ka nisur sot fushatën nga Kruja. Në një postim në rrjetet sociale ai shkroi se ka zgjedhur...

PD zyrtare mbledh sot Këshillin Kombëtar për zgjedhjen e kreut të ri!

Zgjedhja e kryetarit të ri të Partisë Demokratike ka përçarë edhe më shumë PD-në e vulës! Në një kohë që kryesia ka vendosur të...

Në derbi nuk ka fitues, Tirana barazon “in extremis” dhe ruan kreun e renditjes!

Nuk ka fitues në derbin e kryeqytetit mes Tiranës dhe Partizanit duke u mbyllur 1-1 sfidë kjo e luajtur në Air Albania për javën...

Latest news

/5pyetjet.al