-sidi education-spot_img
12.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

#krishtlindje

Si të ktheheni në formë, pasi e keni tepruar me ushqimet për festat?

Këshilla për ushqimin detoksifikues dhe mënyrën e jetesës për t’u rikthyer në rrugën e duhur pas festave të fundvitit. 1 – Pastroni frigoriferin Për të eliminuar...

Tragjike! Nëna vdes teksa fëmijët hapin dhuratën e Krishtlindjeve

Një nënë e katër fëmijëve vdiq tragjikisht në ditën e Krishtlindjes, ndërsa fëmijët e saj po hapnin me gëzim dhuratat në një dhomë tjetër...

Tragjike! Vëllai vret motrën për dhuratën e Krishtlindjes

Dy vëllezër adoleshentë janë arrestuar pasi motra e tyre u qëllua dhe vdiq gjatë një sherri për dhuratat e Krishtlindjeve raporton BBC. 23-vjeçarja u qëllua...

VIDEO/ Përshihet nga flakët shtëpia e prindërve të Beyonce-s

Shtëpia e prindërve të këngëtares Beyonce në Hjuston u përfshi nga flakët mëngjesin e Krishtlindjeve. Mediat e huaja raportojnë se zjarrfikësja mbërriti në shtëpinë dykatëshe...

Përgjaken Krishtlindjet, ndodh sherri banal midis 2 familjeve

Bëhet me dije nga mediat e huaja se një sherr banal ka përfunduar në përplasje me thikë në tregun e Krishtlindjeve në Dortmund, pasi...

“Merrni kontrollin mbi ndjenjat tuaja”/ Horoskopi

Dashi Merrni iniciativën sot. Nëse nuk merrni një qëndrim më përfundimtar, dikush do të shkelë mbi ju. Kjo nuk është koha për t’u tkurrur në...

Si festohet Krishtlindja në vende të ndryshme në botë?

Krishtlindja është një nga festat më të njohura dhe madhështore që festohet në të gjithë botën. Zakonisht, mënyra se si njerëzit festojnë Krishtlindjet është duke...

Si ta “festoni” Krishtlindjen nëse jeni vetëm?

Periudha e Krishtlindjeve është një prej kohëve më të bukura për t’u kaluar me familjen dhe pothuaj kështu është në të gjithë botën. Pushimet...

FOTO/ Djali i madh i Arbanës surprizon Eduart Grishajn për Krishtlindje

Regjisori i njohur Eduart Grishaj ka ndarë në rrjetet sociale një nga surprizat më të bukura që ka marrë për festën e Krishtlindjes. Ai ka...

Begaj dhe Janullatos urojnë Krishtlindjet: Të punojmë në përparimin e vendit

Kryepeshkopi i Kishës Ortodokse, Anastas Janullatos ka dhënë mesazhin e tij për Krishtlindjet. Në ditën e Krishtlindjes, Presidenti Bajram Begaj nga katedralja ‘Ngjallja e Krishtit’,...

Latest news

/5pyetjet.al