-sidi education-spot_img
9.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

#lindita nikolla

Opozita nuk votoi Komisionin për Dezinformimin, Nikolla letër grupeve parlamentare

Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla i ka dërguar një letër kryetarëve të grupeve parlamentare të opozitës, përkatësisht Gazment Bardhit, Agron Dukës dhe Mesila Dodës,...

“Safe Jorurnalist” kundër komisionit për “Dezinformimin”

Rrjeti Safe Journalist i ka dërguar një letër Kryetares së Kuvendit të Shqipërisë, Lindita Nikolla ku shprehin shqetësimin për ngritjen e Komisionit të Posaçëm...

Kuvendi i dërgon letrën zyrtarit amerikan të DASH-it, ja çfarë kërkohet

Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla i ka dërguar një letër zyrtarit të Departamentit Amerikan të Shtetit, James Rubin. Në letër kërkohej asistencë për ngritjen e...

Bardhi kërkoi diskutimin e Mandatit të Xhaçkës në Kuvend, Nikolla jep përgjgigje

Kryetarja e Parlamentit, Lindita Nikolla i ka kthyer përgjigje kërkesës së kreut të Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, Gazmend Bardhi. Nikolla shprehet se çështja nuk...

SHBA jep mesazhin: Të rikthehet normaliteti në Kuvend!

Lindita Nikolla është takuar ditën e sotme me të Ngarkuarin me Punë të Ambasadës së SHBA-së, Z.David Winser. Lajmin e ka bërë të ditur vet...

Marrëveshja me Italinë për pensionet, reagon Nikolla

Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla, ka reaguar për firmosjen e Marrëveshjes për njohjen e pensioneve mes Shqipërisë dhe Italisë. “Marrëveshja për njohjen e pensioneve, e...

“Do mbetet në kujtesën e shqiptarëve”, politika kujton Liljana Cingun

Disa nga politikanët shqiptarë kanë dhënë ngushëllimet e tyre për ndarjen nga jeta të nderit të kombit Lijana Cingu. President i vendit Bajram Begaj ka...

18 vite nga vdekja e Ibrahim Rrugovës, Nikolla: Iu përkushtua lirisë

Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla ka bërë një reagim në rrjetet sociale në lidhje me figurën e ish-presidentit të Kosovë Ibrahim Rrugova. Në postim kryeparlamentarja...

Përplasja në Komisionin e Medias/ Nikolla: Dy deputetët ushtruan dhunë

Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla ka reaguar pas përplasjes që ndodhi ditën e sotme mes Gazment Bardhit dhe Flamur Nokës me Flutura Açkën në...

Nikolla reagon për vdekjen e 41-vjeçares: Dënim maksimal për shkaktarët, të merren masa

Kryeparlamentarja Lindita Nikolla, ka shpërndarë në rrjetet sociale reagimin e saj në lidhje me vetëvrasjen e nënës së 4 fëmijëve në Durrës pas bullizimit...

Latest news

/5pyetjet.al