-sidi education-spot_img
34.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

lobim

E PLOTË/ McGonigal i pranon të gjitha: Po, hetova një lobist të një partie rivale të Ramës (Dokumenti)

Ish-zyrtari i FBI-së, Charles McGonigal pranoi të premten fajësinë se kishte marrë 225,000 dollarë nga shqiptaro-amerikani, Agron Nezaj, i cili sipas dokumentave në gjykatë,...

McGonigal pranoi akuzat për lobimin, Basha: Doli e vërteta! (Po Lekët ku i more?)

Kryetari i PD-së së vulës, Lulzim Basha ka reaguar pasi ish-zyrtari i FBI-së, Charles McGonigal pranoi të premten fajësinë se kishte marrë 225,000 dollarë...

Begaj: Lobova në OKB për njohjen e Kosovës

Gjatë takimeve që Presidenti Begaj po zhvillon në kuadër të pjesëmarrjes në Javën e Debatit të Përgjithshëm të  Sesionit të 78-të të Asamblesë së...

Rrugët që nuk të çojnë në BE

Kur Parlamenti Europian e riklasifikoi Korridorin VIII në Rrjetin kryesor të Transportit Europian (TEN-T) në dhjetor të vitit 2022, qeveria shqiptare e kaloi në...

Hoti ironizon lobimin e Kosovës: Ndoshta do të ndryshojë qasja e Amerikës

Deputeti i LDK-së, Avdullah Hoti për mes një postimi në llogarinë e tij në Facebook ka reaguar në lidhje me lobimin që ka bërë...

Kosova lobim në SHBA

Kompanitë e kontraktuara nga Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës (MPJD) e Kosovës për lobim në SHBA - Afërdita Rakipi Communications dhe Ambal...

SPAK merr në pyetje Braimllarin për lobimin në SHBA

Nënkryetari i Partisë së Lirisë, Endrit Braimllari është paraqitur sot në SPAK. Paraprakisht të dhënat e para janë se është marrë në pyetje në...

Noka nga Kamza: Rama mban peng të shoqen e Alibashës, Bashën me 700 mijë dollarët e lobimit!

Deputeti i Partisë Demokratike, Flamur Noka ka hedhur akuza ndaj qeverisë se ka tentuar të shfarrosë opozitën duke marrë peng ish-kryetarin Lulzim Bashën dhe...

Kryemadhi për Dorian Duçkën: Profesionist në lobim, por nuk e di nëse ia ka futur Edi Ramës!

Ndërsa foli për Dorian Duçkën të cilin opozita e ka akuzuar se ka bashkëpunuar me Edi Ramën, deputetja e Partisë së Lirisë, Monika Kryemadhi...

Shkrimi në gazetën austriake, Meta: Shpifje! Shihemi në gjyq

Presidenti Ilir Meta ka reaguar përmes zëdhënësit për shtyp, Tedi Blushi në lidhje me një shkrim të botuar sot në gazetën austriake “Kronen Zeitung”...

Latest news

/5pyetjet.al