-sidi education-spot_img
11.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

lufta ne ukraine

Firmosi deklaratën e Tiranës, Vuçiç: Nuk flitet për sanksionet kundër Rusisë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç firmosi deklaratën e përbashkët të Samitit të Tiranës për Ukrainën, por për mediat u justifikua duke u shprehur se...

Rama: PO! Ka rrezik për luftë në Ballkan

Kryeministri Edi Rama u shpreh se ka rrezik real që në Ballkan të ketë luftë. Tha se Putin mund të tentojë nga momenti në...

Rama i jep një lajm të mirë Zelenskyt

Kryeministri Edi Rama gjatë konferencës me presidentin ukrainas, Zelensky e njoftoi se po krijohet një fond i përbashkët i teknologjisë së lartë për t’i...

Rama kritikon Perëndimin: Politikë dhe burokraci për Ukrainën

Në fund të samitit në Tiranë u zhvillua konferenca e përbashkët e kryeministrit Edi Rama me Presidentin ukrainas Zelensky për të rikonfirmuar qëndrimin tonë...

‘Mos na lini vetëm’/ Zelensky në Tiranë: Lufta do të vendosë fatin e Europës

Presidenti ukrainas Zelensky nga Tirana ku mori pjesë në samitin me vendet e Europës Juglindore kërkoi ndihmën e të gjithëve për t’i bërë ballë...

Zelensky në Tiranë: Formula e paqes në Ukrainë

Presidenti ukrainas, Zelensky tha në Tiranë se plani me 10 pika për paqen zgjidh cdo aspekt të luftë dhe pushimit rus. Ai tha se...

Zelensky në Tiranë: Kemi probleme në front, do të prodhojmë armë në Ballkan

Ukraina ka probleme me municionet në frontin e luftës me Rusinë. Për këtë arsye Presidenti Zelensky nga Tirana ku u zhvillua samiti me vendet...

Shefi i CIA-s: Lufta në Ukrainë po gërryen pushtetin e Putinit

Lufta e Rusisë kundër Ukrainës ka gërryer kontrollin e Vladimir Putinit mbi pushtetin, ka dëmtuar ushtrinë ruse dhe ka nxitur “pakënaqësi” brenda shtetit. Kështu...

Lajm i zi/ Pandeli Majko: Vriten dy ushtarë me origjinë shqiptare në Ukrainë

Ish-kryeministri Pandeli Majko ka dhënë një lajm të zi ditën e sotme. Në një postim në Facebook, deputeti socialist thotë se është njoftuar se...

Zelensky nderon polakët e vrarë nga ukrainasit në Luftën e Dytë Botërore

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky dhe homologu i tij polak kanë nderuar së bashku polakët e vrarë nga nacionalistët ukrainas në masakrën e Volhynia...

Latest news

/5pyetjet.al