-sidi education-spot_img
10.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

mali i zi

Deputetja e parë shqiptare në Kuvendin e Malit të Zi: Eksperimentet politike, të padobishme

Deputetja e parë shqiptare në Kuvendin e Malit të Zi Drita Llolla, e cila po qëndron në Uashington për punimet e Forumit parlamentar për...

EMRAT/ Tragjedi në familjen shqiptare, babai dhe djali humbin jetën në aksident

Një aksident ka ndodhur mesditën e 1 dhjetorit në Podgoricë, Mal të Zi ku sipas mediave atje Anton Frani Gjelaj 36-vjeç dhe i biri...

Trafikoi marijuanë nga Shqipëri në Mal të Zi, arrestohet 37-vjeçari

Policia e Ulqinit ka arrestuar një 37-vjeçar me inicialet Y. D., nga Shqipëria, i cili është kapur me lëndë narkotike. Rezulton se 37-vjeçari ishte futur...

Samiti i Diasporës, Gjeloshaj: Pa shqiptarët në Mal të Zi nuk mund të ketë qeveri

Zëvendëskryeministri dhe ministri i Ekonomisë në qeverinë e re të Malit të Zi, Nik Gjeloshaj tha se shqiptarët atje janë faktor tepër i rëndësishëm. Gjeloshaj,...

Malazezët kapin shqiptarin me “BMW”-në me kokainë

Foto ilustruese 18 pako me lëndë narkotike kokainë janë sekuestruar në Malin e Zi. U arrestua një shqiptar. Makina tip “BMW” është ndaluar nga autoritetet malazeze...

Kosova kërkon pronën në Mal të Zi që i është marrë në Serbi

Agjencia Kosovare e Privatizimit (AKP) kërkon nga Ministria e Financave e Malit të Zi që ta ndalojë ndryshimin e pronësisë së patundshmërive të ish-ndërmarrjes...

REL: Mali i Zi nuk dha informacion të vërtetë për pasurinë e rusëve të sanksionuar

Për vite me radhë, Mali i Zi - në veçanti bregdeti i tij - ka tërhequr rusë të interesuar që një pjesë të pasurisë...

Stuhia “Ciaran” godet dhe Malin e Zi

Në Mal të Zi, ndërkohë, një erë jugore me forcë uragani, e shoqëruar me shira, arriti shpejtësinë mbi 190 kilometra në orë. Meteorologu Dushan Paviçeviç...

“Kosova t’i bashkohet Serbisë së Madhe!”, Rama: Pse hesht BE-ja për Dodik-un?

Kryeministri Edi Rama për mes një postimi në llogarinë e tij në Twitter ka reaguar në lidhje me deklaratat e fundit të kreut të...

Von der Leyen: Mali i Zi të kalojë miljen e fundit për në BE

Mali i Zi tani duhet të përqendrohet tërësisht në procesin e anëtarësimit në Bashkimin Evropian, tha shefja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen,...

Latest news

/5pyetjet.al