-sidi education-spot_img
35.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

#mashtrim

Mashtroi 56-vjeçarin se do i botonte librin e poezive duke përfituar 23 mijë euro, arrestohet 43-vjeçari

Një 43-vjeçar është arrestuar ditën e sotme në Tiranë pasi arriti të përfitonte 23 mijë euro nga në 56-vjeçar në Itali me premtimin se...

I premtoi vajzës se do e çonte në spital, 19-vjeçari e dërgoi në pyll dhe e përdhunoi

Policia ka arrestuar një 19-vjeçar në Pejë pasi dyshohet se ka dhunuar një vajzë. Ai i kishte ofruar ndihmë vajzës për ta dërguar në spital...

EMRI/ Nën hetim për mashtrim, pezullohet nga detyra efektivja e komisariatit nr.1

Një oficere policie me gradën e nënkomisares në komisariatin e policisë nr.1 në Tiranë është pezulluar nga detyra. Ajo është nën hetim për mashtrim. "Nga hetimet...

Vodhën 7 mln euro duke mashtruar në Call Center, 11 vite bug për pronarin e bashkëpunëtorin

GJKKO ka dënuar me 11 vite burg Erjon Kasmin i cili është pronari i kopanisë 'Blu Energy' dhe me 10 vite është dënuar po...

Akuzohet për trafik droge, dënohet me 8 vite dhe 6 muaj shqiptari në Gjermani

Një 31-vjeçar shqiptar është dënuar me 8 vite dhe 6 muaj burgim pasi dënohet për trafik droge në Gjermani. Autoritetet gjermane arrestuan shqiptarin në 11...

BE zbardh mashtrimin me fondet për bujqësinë, OLAF: Të bllokohen 112 mln €

33 milionë euro të cilat janë dhënë nga fondet e BE për t'u parashikuar si ndihmë bujqësore për shqiptarët, janë keqpërdorur. Shifra është zbuluar...

Apeli lë në fuqi vendimin me 5 vite burg për punonjësen e Bankës së Shqipërisë

Gjykata e Apelit ka lënë në fuqi vendimin e gjykatës së Shkallës së Parë për punonjësen e Bankës së Shqipërisë, Milena Deraj e cila...

Mashtronte të moshuarit duke iu kërkuar para për operacion, në pranga 48-vjeçari shqiptar

Një 48-vjeçar shqiptar është arrestuar në Greqi pasi akuzohet për mashtrim ndaj disa të moshuarve në Thesprotis të Greqisë. 48-vjeçari është anëtar i një organizate...

Prezantohej si polic dhe mashtronte punonjëset e seksit, arrestohet i dyshuari

Agjencia e Mbikqyrjes Policore në Tiranë ka arrestuar një qytetar, i cili prezantohej si efektiv policie dhe u zhvaste shuma parash vajzave dhe grave...

EMRAT/ Të shpallur në kërkim prej kohësh, arrestohen 3 persona

Në kuadër të megaoperacionit “Sundimi i Ligjit”, policia e Krujës ka kapur dhe vënë  në pranga tre të shtetas të shpallur në kërkim, për...

Latest news

/5pyetjet.al