-sidi education-spot_img
9.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

Mbledhja e perbashket

Kurti: Rama nuk duhet ta anulonte mbledhjen e dy qeverive

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, e ka cilësuar të paarsyeshëm vendimin e kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, për të anuluar mbledhjen e dy qeverive,...

Osmani flet për herë të parë për draftin e Ramës dhe anulimin e mbledhjes

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani u shpreh se drafti për Asociacionin i propozuar nga kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, për komunat me shumicë serbe...

Rama anuloi mbledhjen e dy qeverive, Kurti nuk e komenton: Duhet të iki në zyrë

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti nuk është përgjigjur për mediat në lidhje me mbledhjen e anuluar nga kryeministri Rama. I pyetur nga gazetarët, Kurti...

Anulohet mbledhja e përbashkët! Vuçiç dhe veriu ndajnë Shqipërinë nga Kosova

Sot nuk do të ketë mbledhje të përbashkët të dy qeverive të Shqipërisë dhe Kosovës në Gjakovë. Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama anuloi pjesëmarrjen. Ai...

Nga kufiri, te arsimi dhe shëndetësia! Marrëveshjet Shqipëri-Kosovë

Në kulmin e tensionit që ka ngërthyer Kosovën për çështjen e Asociacionit të Komunave Serbe në veri, e mërkura e 14 Qershorit do të...

Rama-Abazoviç: Ura mbi Bunë do të kushtojë 20 mln Euro

Ura mbi lumin Buna që do të lidhë Shqipërinë me Malin e Zi do të kushtojë 20 mln Euro dhe do të financohet nga...

Rama: Së shpejti takim me Scholz, Samiti i Berlinit në vjeshtë në Tiranë

Kryeministri Edi Rama deklaroi sot nga Podgorica se së shpejti do të udhëtojë drejt Gjermanisë për t’u takuar me kancelarin Scholz ku do të...

LISTA/ Marrëveshjet që u firmosën sot mes Shqipërisë dhe Malit të Zi

Mbyllet mbledhja e dytë e përbashkët mes qeverisë së Republikës së Shqipërisë dhe qeverisë së Malit të Zi në Podgoricë. Kryeministri Edi Rama dhe...

10 marrëveshje në tryezë! Nis mbledhja e qeverive Mali i Zi-Shqipëri në Podgoricë

Ka nisur mbledhja e dytë e përbashkët mes qeverisë së Republikës së Shqipërisë dhe qeverisë së Malit të Zi në ndërtesën e re të...

Nesër merr jetë ura që do të lidhë Shqipërinë me Malin e Zi (10 marrëveshje)

Ditën e hënë, më 27 shkurt do të zhvillohet mbledhja e dytë e përbashkët mes qeverisë të Republikës së Shqipërisë dhe qeverisë së Malit...

Latest news

/5pyetjet.al