-sidi education-spot_img
21.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

medalje

Nuk ndalen medaljet për Kosovën, edhe Distria Krasniqi fiton të bronztën

Distria Krasniqi e ka fituar medaljen e bronztë në Kampionatin e Hapur Evropian të xhudos në Prishtinë. Krasniqi e siguroi fitoren me ‘waza-ari’ ndaj sllovenes...

Nora Gjakova i sjell medaljen e dytë të bronztë Kosovës

Nora Gjakova e ka fituar medaljen e bronztë në Kampionatin e Hapur Evropian të xhudos në Prishtinë. Gjakova e siguroi fitoren pas tri gabimeve të...

Dardan Cena fiton medaljen e bronztë në Kampionatin e Hapur Evropian për Kosovën

Dardan Cena ka fituar medaljen e bronztë në Kampionatin e Hapur Evropian të xhudos në Prishtinë. Për vendin e tretë te xhudistës, Dardani mposhti moldavin...

Akil Gjakova i siguron medaljen e artë Kosovës në Kampionatin e Hapur Evropian

Xhudisti Akil Gjakova ka fituar medaljen e artë në Kampionatin e Hapur Evropian në kategorinë deri ne 73 kilogramë. Për të arritur në finale, ai...

Nora Gjakova merr medalje e bronzi në Kampionatin Evropian të xhudos

Nora Gjakova ka fituar medaljen e bronztë në Kampionatin Evropian në Montpellier të Francës në kategorinë deri 57 kilogramë. Për medalje të bronztë, Nora mposhti...

Marrin shpërblim 1311 punonjës të policisë së shtetit

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Muhamet Rrumbullaku në një analizë për sezonit turistik veror deklaroi se bashkë me ministrin e Brendshëm, Taulant...

“I mbyll sytë duke menduar se…”! I jepet “Ylli” kampionit të karatesë

Kryeministri Edi Rama ka nderuar me medaljen “Ylli i Mirënjohjes Publike” kampionin e karatesë në Lojërat Europiane, Alvin Karaqi. Ai vlerësoi kampionin për gjithçka...

Grenell: Jam personi i vetëm në botë që kam marrë medalje nga Kosova dhe Serbia

Ish-diplomati presidencial i SHBA-së për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka thënë se është i vetmi person në botë që ka marrë medaljet më të...

Fitoi 4 medalje në Spanjë, polici nderon Afrim Bunjakun, u dhuron njërin çmim familjarëve

Polici si dhe kampioni Anton Cena së fundmi i ka çuar në Kosovë katër medalje pas marrjes pjesë në garat e sporteve luftarake në...

Medalja “Mburojë e Policisë” dhe flamuri në emër të Shqipërisë për familjen Bunjaku

Drejtori i Policisë, Gazmend Hoxha i ka dhënë medaljen “Mburojë e Policisë” familjes së efektivit të vrarë të dielën nga terroristët serbë, Afrim Bunjakut. Përveç...

Latest news

/5pyetjet.al